Gündem
Giriş Tarihi : 15-11-2020 02:01   Güncelleme : 20-11-2020 03:23

İmamoğlu uyarıda bulundu, Bakan Koca telefon açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fahrettin Koca'ya, "Tedbir almada gecikiyorsunuz" uyarısında bulununca, Bakan Koca kendisini telefonla aradı.

İmamoğlu uyarıda bulundu, Bakan Koca telefon açtı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul’da "bulaşıcı hastalık" tanımlamasıyla 164 kişinin yaşamını yitirdiğini belirterek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya çağrıda bulundu.

"SAYIN FAHRETTİN KOCA, TEDBİR ALMADA GECİKİYORSUNUZ"

İmamoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  • Mezarlıklar Daire Başkanlığımızın 'Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı' bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır. Bulaşıcı hastalıktan vefat eden 164 vatandaşımıza Allah'tan rahmet dilerim. Sayın Fahrettin Koca, tedbir almada gecikiyorsunuz.

"SALGIN SÜRECİNDE ADIMLARIMIZI ŞEFFAFLIK VE BİLİM TEMELİNDE BİRLİKTE ATALIM"

Bu mesajdan kısa bir süre sonra Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisini aradığını açıklayan İmamoğlu, şunları söyledi:

  • Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca az evvel beni aradı. Tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi. Pandemi sürecinde seferberlik anlayışıyla, şeffaflık ve bilim temelinde tüm adımları hep beraber atmak vazifemizdir. Daha sağlıklı bir Türkiye umuduyla...