Gündem
Giriş Tarihi : 25-06-2020 00:27   Güncelleme : 28-06-2020 01:39

İmamoğlu duyurdu: İstanbul'a 5 bin yeni sarı taksi

İBB Başkanı İmamoğlu'nun yaptığı duyuruya göre, İBB, İstanbul'a ilave 5 bin taksiyi de içeren teklifini yarın Ulaşım Koordinasyon Merkezi'ne getirecek.

İmamoğlu duyurdu: İstanbul'a 5 bin yeni sarı taksi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Taksi emekçileri dahil tüm İstanbullular bir dünya şehrine yakışan hizmet istiyorlar. Mevcut düzen birkaç yüz kişiyi mutlu ederken, milyonlar yıllardır mağdur. İstanbul'a yakışan standartları sağlamak için yarın ilk adımı atıyoruz ve UKOME'ye yeni taksi teklifimizi getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu, daha önce yaptığı açıklamada 5 bin yeni taksiyi 3 vardiya halinde çeşitli prensiplerle çalıştıracaklarını ve araçlarda İstanbulkart kullanılacağını bildirmişti.

TEKLİFTE BAŞKA NELER VAR?

UKOME'de taksi taşımacılığının düzenlenmesi, minibüslerin taksiye dönüştürülmesi, taksi dolmuşların taksiye dönüştürülmesi, Silivri, Çatalca, Şile'deki 'M' seri plakalı taksilerin 'T' seri plakalı taksi kapsamında değerlendirilmesi, turistik İstanbulkart düzenlenmesi gibi teklifler gündeme gelecek.

Resmi Gazete'de 19 Şubat 2020 tarihinde yayınlanan yönetmelik değişikliği sonrası UKOME'lerdeki belediye temsilci sayısı 11 olurken, toplam üye sayısı ise 27 olarak belirlenmişti.