Gündem
Giriş Tarihi : 14-04-2021 01:31   Güncelleme : 17-04-2021 23:23

İlk, orta ve liselerde yeniden uzaktan eğitime geçiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçilecek.

İlk, orta ve liselerde yeniden uzaktan eğitime geçiliyor

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında, Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararların alındığı hatırlatıldı.

Bu çerçevede ilkokullarda, ortaokullarda (8. sınıflar hariç) ve liselerde (12. sınıflar hariç) tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

15 Nisan Perşembe günü başlıyor

8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir. 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir.

Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir.

Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır.