Spor
Giriş Tarihi : 25-12-2020 23:54   Güncelleme : 29-12-2020 01:56

'Herkes için adalet istiyoruz' dedi, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 'Herkes için adalet istiyoruz' başlıklı açıklaması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

'Herkes için adalet istiyoruz' dedi, Disiplin Kurulu'na sevk edildi

Galatasaray Kulübü ve Başkan Mustafa Cengiz, dün kulübün resmi internet sitesinden yapılan 'Herkes için adalet istiyoruz' başlıklı açıklaması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

Galatasaray Kulübü, teknik direktör Fatih Terim'e verilen 5 maçlık men cezası sonrası dün resmi internet sitesinden açıklama yapmıştı.

TFF, yapılan açıklamayı ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar' olduğu gerekçesiyle  Başkan Mustafa Cengiz'i tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk etti.

Galatasaray'ın mesajı: "Camiamız bu kirli düzeni bozacaktır"

Galatasaray Kulübü’nün dün yayınladığı mesaj şu şekilde:

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun, teknik direktörümüz Fatih Terim'e verdiği beş maçlık ceza hakkaniyet ölçülerine uygun değildir. Sözkonusu kararın, adil ve kamuoyu vicdanına uygun şekilde verilmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'na kulübümüz tarafından gerekli başvuru yapılacaktır.

Türk futbolunun üzerinde çirkin oyunların oynandığı şu günlerde, emsallerine göre verilen beş maçlık ağır cezanın Galatasaray'ı şampiyonluk yürüyüşünden uzaklaştırmak amaçlı yapılan maksatlı ve beyhude bir çalışma olduğu aşikârdır.

Bu cezayla birlikte, Covid-19 karantinası biter bitmez, idmansız şekilde Fatih Karagümrük-Galatasaray maçına verilen hakemin hangi maksatla atandığı açıkça ortaya çıkmıştır. Camiamız, bu senaryoyu bir yerlerden hatırlamaktadır.

Adalet ve hukuk ekseninde mücadelesini sonuna kadar sürdürecek olan camiamız kirli düzeni bozacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.