Siyaset
Giriş Tarihi : 20-03-2021 01:56   Güncelleme : 23-03-2021 02:07

HDP'ye açılan davayla ilgili Demirtaş'tan ilk açıklama

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisine açılan kapatma davasına ilişkin Twitter hesabında 4 fotoğraf paylaşarak bir açıklama yaptı.

HDP'ye açılan davayla ilgili Demirtaş'tan ilk açıklama

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'ye açılan kapatma davasına ilişkin, "Bugüne kadar partileri ya darbeciler ya da statükocular kapattılar. İlk kez, bir partinin seçim kazanması için bir başka partiye kapatma davası açılıyor" dedi.

"Buna ortak olanları asla unutmayacağız"

Demirtaş'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Bu sadece ahlaksızlığın dibi değil, aynı zamanda ağır bir anayasal suçtur. Susarak ya da kararın altına imza atarak buna ortak olanları asla unutmayacağız" ifadeleri kullanıldı.

"HDP budur" diyerek 2 fotoğraf paylaştı

"Kapatmak istedikleri HDP budur" diyerek HDP Genel Merkezi'nin binasının fotoğrafını paylaşan Demirtaş, ikinci bir fotoğraf paylaşarak, "Hiç kimsenin kapatmaya gücünün yetmeyeceği HDP ise budur" dedi.

"Sonucu HDP'liler belirleyecek"

Bir oy sandığı fotoğrafı da paylaşan Demirtaş, "Ve hiç kimse unutmasın ki, önümüzdeki seçimlerin sonucunu HDP binası değil, HDP'liler belirleyecek. Bu da HDP'lilerin, zalimleri gömeceği yerdir. Sonuç ne olursa olsun, demokrasi ve barış yolundan asla sapmayacağız. Mücadelemizi hukuk içinde sürdürecek ve mutlaka kazanacağız" dedi.

"Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir"

"Son olarak belirtmek isterim ki, Ömer Faruk Gergerlioğlu her daim halkın vekilidir ve onurumuzdur" diyen Demirtaş, bir de Gergerlioğlu'nun fotoğrafını paylaştı.