Gündem
Giriş Tarihi : 26-10-2020 23:29   Güncelleme : 30-10-2020 02:09

Hatay'da çatışma çıktı: 1 terörist kendini patlattı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde polis ekipleri ile takibe aldıkları 2 terörist arasında çatışma çıktı. Hatay Valisi, teröristlerden birinin kaçarken kendini imha ettiğini, diğerinin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Hatay'da çatışma çıktı: 1 terörist kendini patlattı

Hatay'ın İskenderun ilçe merkezi Fener Caddesi'nde patlama meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken, cadde de araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: "BİR TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ"

Hatay Valiliği'nden patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, güvenlik birimlerinin Payas kontrol noktasında şüphelendiği 2 teröristten birinin takip sonucunda İskenderun'da etkisiz hale getirildiği ve bu esnada bir patlama meydana geldiği, herhangi bir can kaybı bulunmadığı belirtildi.

BAKAN SOYLU: "HİKÂYESİNİ ANLATACAĞIZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'ın İskenderun ilçesindeki terör eylemiyle ilgili 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Soylu, Twitter'daki paylaşımında alkışlama işareti ve Türk Bayrağı ile birlikte, "Aferin kahramanlarımıza. İkisi de elde. Hikâyesini anlatacağız" mesajını paylaştı. Soylu, paylaşımında İskenderun'u da etiketledi.

"TERÖRİSTLERDEN BİRİ KENDİNİ PATLATTI"

Hatay Valisi Rahmi Doğan da 2 teröristten birinin kendini patlattığını, diğerinin operasyon sonucu etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı.

Vali Doğan, can kaybı yaşanmayan olayda birkaç hafif yaralının olduğunu belirterek, "Bugün itibarıyla Amanoslar'da PKK terör örgütü imha edilmiştir ve herhangi bir PKK terör örgütü birimi de kalmamıştır" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA: "CAN KAYBIMIZ YOK"

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Payas'ta kontrol noktasında güvenlik birimlerinin süphelendiği iki teröristten birinin takip sonucu İskenderun'da etkisiz hale getirildiği esnada yaşanan patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Savaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

  • İskenderun ilçemizde bir terörist güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirilmiştir. Bu sırada yaşanan patlama sonrasında çok şükür ki herhangi bir can kaybımız olmamıştır. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Teröristler asla hedeflerine ulaşamayacaktır!