Kitap & Dergi
Giriş Tarihi : 28-02-2020 03:32   Güncelleme : 03-03-2020 01:53

Gençlerin interaktif 'süreci' başladı

Hemen her konuda sorular sorup yanıtlar arayan ve kaleme alan bir yazar/okur kitlesini hedefleyen 'Süreç'in ilk sayısı yayımlandı.

Gençlerin interaktif 'süreci' başladı

Bir grup genç yazarın bilimsel, sanatsal ve kültürel meseleleri merkezine alarak tartışma platformu haline getirdiği ve fanzin formatında yayımladığı Süreç'in, ilk sayısı okuyucularla buluştu.

Üreten, sorgulayan, hemen her konuda sorular sorup yanıtlar arayan ve kaleme alan bir yazar/okur kitlesini hedefleyen Süreç, yayın politikası doğrultusunda, çağımızı ilgilendiren sorunlara meraklı ve ilgi duyan herkese açık, interaktif bir oluşum olmasıyla da dikkat çekiyor.

Fanzinde yazılarıyla yer almak isteyen yazar adaylarında hiçbir önkoşul aramayan Süreç'in ilk sayısında, düşünce ile dil arasındaki ilişki biçimi, şiddetin haz duyulan bir eylem olup olmadığı, cinnet olgusunun nörobilimsel açıdan irdelenmesi, kadınlara yönelik şiddet haberlerinin işlevsizliği, neofobi kavramına kısa bir değini, Ege Denizi’nin etimolojisi gibi teorik yazıların yanı sıra şiirler de bulunuyor.

Hem belli başlı anakentlerde satışa sunulan, hem de pdf olarak fanzinseverlere ulaştırılan Süreç'in mart ayında çıkacak olan ikinci sayısının tema'sı ise 'Rüya'...

Süreç'e ulaşmak için buraya tıklayın!