Dünya
Giriş Tarihi : 12-05-2021 00:27   Güncelleme : 17-05-2021 01:34

Gazze bombalanıyor, dünya izliyor: 30 şehit, 203 yaralı

İsrail Gazze'yi vurmaya devam ederken, Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail saldırılarında şehit sayısı 30'a, yaralı sayısı ise 203'e ulaştı.

Gazze bombalanıyor, dünya izliyor: 30 şehit, 203 yaralı

Dünyanın dört bir yanından gelen tepkilere rağmen, İsrail Gazze'yi vurmaya devam ediyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, yeni saldırılar, Hamas'ın kıyı topraklarından İsrail'e roket fırlatmasının ardından saatler sonra gerçekleşti.

6 kişi daha hayatını kaybetti

Gelen ilk bilgilere göre, bugün gerçekleştirilen saldırıda en az 6 kişi hayatını kaybetti.

Bakanlık, İsrail saldırılarında şehit sayısının 30'a, yaralı sayısının 203'e çıktığını, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu açıkladı.

Polis yine Filistinli gençlere saldırdı

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ses bombalarıyla yine Filistinli gençlere saldırıda bulundu.

Öte yandan, Gazze Şeridi'nde 13 katlı bir apartman, İsrail uçaklarının saldırısından kısa süre sonra tamamen çöktü.

Hamas yetkililerinin ofisinin yer aldığı apartmanın vurulmasından önce apartman sakinlerine ve çevredekilere bir saat öncesinden bölgenin tahliye edilmesi uyarısının yapıldığı belirtildi.

Saldırı sonucu ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Netanyahu'dan akıldışı açıklama: "Tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz"

Gazze'den yürek yakan görüntüler gelmeye devam ederken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu barış çağrılarını hiçe sayarak akıldışı bir açıklama yaptı.

İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yayınlanan bir video mesajda konuşan Netanyahu, İsrail'in geri çekilmeyeceğini ve Gazze'ye yapılan saldırıların şiddetini artırarak devam edeceğini açıkladı.

Akşam saatlerinde tekrar konuşan Netanyahu, "Bir savaşın ortasındayız ve tüm gücümüzle saldırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.