Gündem
Giriş Tarihi : 15-11-2020 00:37   Güncelleme : 19-11-2020 04:00

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç, koronavirüsten hayatını kaybetti

Yeni tip koronavirüs tedavisi gören Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç, koronavirüsten hayatını kaybetti

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, babasının vefat haberini sosyal medya hesabından duyurdu.

Hakan Kekeç, şu ifadeleri kullandı:

  • Ne diyeceğimi bilemiyorum. Aslan gibi, bileğiyle savaştı. Babam, Ahmet Kekeç'i kaybettik. Yağmurdan sonra görüşürüz, babam.

GEÇTİĞİMİZ GÜN DURUMU AĞIRLAŞMIŞTI

Daha önce 2 kez kanseri yenen ve son olarak akciğerindeki rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören yazar, 9 Kasım'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma alınmıştı. 

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Kekeç'in vefatının duyulmasından kısa bir süre sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Değerli kardeşim yazar Ahmet Kekeç, bugün Rahmet-i Rahman'a kavuştu. Rabbim taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın. Ailesine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI OKTAY: "MEKÂNI CENNET OLSUN"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Usta gazeteci, kıymetli yazar Ahmet Kekeç'e Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN: "EN ZOR ZAMANLARDA DİMDİK DURDU"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, sosyal medya hesabından yayınladığı başsağlığı mesajında, "Ahmet Kekeç’i kaybettik. Allah rahmet etsin. Mekânı cennet olsun. En zor zamanlarda dimdik durdu. Ülkesinin, milletinin hayrı için çalıştı. Geride çok güzel eserler bıraktı. Eserlerine, emanetine sahip çıkacağız" dedi.