Gündem
Giriş Tarihi : 02-04-2021 01:58   Güncelleme : 06-04-2021 02:25

Gamze Pala'yı katleden caniden skandal savunma

Rize'de Gamze Pala'yı aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra boğazını bıçakla keserek katleden Savaş Dalançıkar, skandal bir savunmaya imza attı.

Gamze Pala'yı katleden caniden skandal savunma

Rize’nin Fındıklı ilçesinde, AK Parti Seçim İşleri'nden Sorumlu Başkan Yardımcısı 46 yaşındaki Gamze Pala’yı, aşkına karşılık vermediği gerekçesiyle tabancayla sırtından vurduktan sonra boğazını bıçakla keserek öldüren 39 yaşındaki Savaş Dalançıkar’ın, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle yargılandığı dava görüldü.

"Sana mı kaldım deyince..."

Duruşmada savunma yapan Dalançıkar, "Bir ara Gamze'nin parmağında yüzük görünce ne anlama geldiğini sordum. Bana, 'Sana mı kaldım' dedi. Bu benim psikolojimi bozdu. Olay günü de arkadaşlarımla alkol içerken Gamze'nin sosyal medya hesaplarına ve fotoğraflarına bakmıştım, psikolojim bozulmuştu" dedi.

Akıl ve ruh sağlığı raporu bekleniyor

Mahkeme heyeti, sanık Savaş Dalançıkar'ın tutukluk halinin devamına, akıl ve ruh sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan talep edilen raporun gelmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.