Gündem
Giriş Tarihi : 15-07-2021 04:10   Güncelleme : 15-07-2021 04:10

FLAŞ | Boğaziçi Rektörü Melih Bulu görevinden alındı

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanı kararnamesiyle görevinden alındı. Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

FLAŞ | Boğaziçi Rektörü Melih Bulu görevinden alındı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, görevinden alındı.

Resmi Gazete'de yayımlanan 2021/360 nolu kararnameyle, Melih Bulu görevinden alınırken, Bulu'nun yerine herhangi bir atama gerçekleştirilmedi.

Prof. Dr. Melih Bulu'nun 2 Ocak 2021'de göreve atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde protesto gösterileri düzenlenmişti.

Erdoğan daha önce Melih Bulu'ya sahip çıkmıştı

Boğaziçi Üniversitesi'ne atanması protestolarla karşılanan ve siyasetin gündemine oturan Melih Bulu'ya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Peki, 'Melih Bey kimdir, nedir' diye baktığımız zaman, Melih Bey iki farklı üniversitede rektörlük yapmış bir insan. ODTÜ'den gelme, Boğaziçi ile ilişkileri olan bir insan. Ve alanında başarılı olan bir arkadaş. Melih Bey, Boğaziçi'ni ayağa kaldırma iddiasıyla göreve gelmiş bir arkadaşımız. Televizyon kanallarında 'Melih Bulu istifa etmelidir' diyorlar. Yürekleri yetse 'Cumhurbaşkanı da istifa etsin' diyecekler.