Spor
Giriş Tarihi : 06-05-2022 02:25   Güncelleme : 13-05-2022 01:37

Federasyondan Trabzonspor ve Göztepe'ye rekor para cezası

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Trabzonspor'a toplamda 600 bin lira para cezası verdi. Kurul, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye düşük bir ceza keserken, Göztepe'ye ise 150 bin liralık para cezası verdi.

Federasyondan Trabzonspor ve Göztepe'ye rekor para cezası

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, Fraport TAV Antalyaspor karşılaşmasında Trabzonspor'a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 368 bin TL, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması sebebiyle 50 bin TL, talimatlara aykırı hareket gerekçesiyle 32 bin TL, kulüp başkanının 1'inci güvenlik bariyeri dahilinde yayıncı kuruluş haricinde röportaj vermesinden dolayı 150 bin TL olmak üzere toplamda 600 bin TL para cezası uygulandığı belirtildi.

Ayrıca, bazı taraftarların bir sonraki iç saha maçı için elektronik bilet kapsamındaki kartlarının da bloke edildiği açıklandı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'ye 32 bin TL'lik ceza

Fenerbahçe, Galatasaray, Yukatel Kayserispor ve İttifak Holding Konyaspor'a taraftarlarının neden olduğu saha olayları sebebiyle 32 bin lira para cezası kesen kurulun, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Galatasaray, İttifak Holding Konyaspor ve Yukatel Kayserisporlu bazı taraftarların bir sonraki iç saha maçı için elektronik bilet kapsamındaki kartlarını bloke ettiği aktarıldı.

Kasımpaşa'ya 50 bin TL, Göztepe'ye 150 bin TL para cezası

Kurulun, Kasımpaşa'ya çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle 50 bin lira para cezası kestiği ve bazı taraftarların bir sonraki iç saha maçı için elektronik bilet kapsamındaki kartlarını bloke ettiği ifade edildi.

Göztepe'ye ise taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 150 bin lira para cezası ve bazı taraftarların bir sonraki iç saha maçı için elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi cezası verildiği kaydedildi.