Gündem
Giriş Tarihi : 28-11-2020 23:53   Güncelleme : 04-12-2020 19:12

Evde tedavi gören 20 yaşındaki Burcu, koronavirüsten öldü

Ankara'da, 20 gün önce gittiği hastanede koronavirüs testi pozitif çıkan 20 yaşındaki Burcu Usanmaz, durumunun ağırlaşması üzerine kaldırıldığı hastanede 6 günlük yaşam savaşının ardından hayatını kaybetti.

Evde tedavi gören 20 yaşındaki Burcu, koronavirüsten öldü

Ankara'da özel bir firmada çalışan Burcu Usanmaz, yaklaşık 20 gün önce grip belirtileriyle hastaneye gitti. Genç kıza hastanede yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı.

Evinde ilaç tedavisi gören Usanmaz, 1 hafta önce durumunun ağırlaşması üzerine ambülansla hastaneye kaldırıldı.

Hastanede 6 gün tedavi gören Usanmaz, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti.

Usanmaz'ın cenazesi, dün Ankara'da toprağa verildi.

"BURCU'NUN BİLİNEN HİÇBİR HASTALIĞI YOKTU"

Genç kızın ölümü, ailesi, yakınları ve arkadaşlarını üzüntüye boğarken, amcası Yunus Usanmaz, Burcu'nun bilinen bir hastalığının olmadığını belirterek, şunları söyledi:

Yaklaşık 20 gün önce rahatsızlandı. Gripten şüphelendik. Belirtilerin üzerine hastaneye gidip koronavirüs testi yaptırdık, pozitif çıktı. Test pozitif çıktığı halde, hastane yetkilileri Burcu'yu evine gönderdi. Aradan zaman geçti, durumu biraz ağırlaştı; bu sefer ambülans ile hastaneye tekrar gittik. Yaklaşık 6 gün hastanede yattı. Burcu'nun bilinen hiçbir hastalığı yoktu. Bünyesi biraz zayıftı, o kadar.

"HERKESE AYNI İLAÇLARI MI VERİYORLAR? HERKESİN BÜNYESİ AYNI DEĞİL"

Burcu'nun virüsü nereden kaptığını bilmediklerini anlatan Yunus Usanmaz, şöyle devam etti:

Biz de ailesi olarak koronavirüs testi yaptırdık, hepimizin test sonucu negatif çıktı. Burcu dışarıdan mı, marketten mi veya alışveriş merkezinden mi virüsü kaptı bilmiyoruz. Burcu'nun bünyesi biraz zayıftı. Sağlık görevlilerinin verdiği ilaçları kullandı. Herkese aynı ilaç mı veriliyor, herkesin bünyesi birbiriyle aynı değil. Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Bizim çocuğumuz 20 yaşındaydı. Her insanın bünyesi bir değil. Kafamız karmakarışık. Allah kimsenin başına vermesin. Annesinin ve babasının durumu çok kötü.