Siyaset
Giriş Tarihi : 30-11-2021 02:34   Güncelleme : 05-12-2021 03:42

Eski milletvekili Mehmet Sevigen, CHP'den ihraç edildi

CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Ali Karaca hakkında verilecek karar ertelenirken, eski milletvekili Mehmet Sevigen partiden ihraç edildi.

Eski milletvekili Mehmet Sevigen, CHP'den ihraç edildi

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, başörtülü bir kadına yönelik ifadeleri ve Fethiye Belediye Başkanı Ali Karaca bir vatandaş ile yaptığı küfürlü telefon konuşması nedeniyle uyarı cezası istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na (YDK) sevk edildi.

CHP YDK, Özcan ve Karaca'nın dosyalarını görüşmek üzere genel merkezde toplandı.

Üç saat süren toplantıda iki dosyada da eksiklikler olduğu tespit edildi.

Özcan ve Karaca hakkındaki karar ertelendi, Sevigen ihraç edildi

Özcan ve Karaca hakkında verilecek karar, dosyalardaki eksiklikler nedeniyle 3 Ocak 2022 tarihine ertelenirken, CHP'nin eski milletvekili ve parti üyesi Mehmet Sevigen ise alınan kararla partisinden ihraç edildi.

Sevigen, Kılıçdaroğlu'na yönelik "FETÖ ve PKK'ya göz kırpıyor" demişti

Sevigen, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "helalleşme” açıklamalarıyla parti tüzüğünü ihlal ettiğini belirterek, şu değerlendirmede bulunmuştu:

Disipline verilerek ihraç edilmeli. Açıkça FETÖ ve PKK'ya göz kırpıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin önündeki en büyük engeldir. Kafasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşüncesi yok, koltuğunu korumaya çalışıyor. Kemal Bey’in kafası çok bulanık ve Atatürk Cumhuriyetinden öç almayı hedefliyor. Bu kadar yenilgiye rağmen Atatürk’ten fazla genel başkanlık yaptı.