Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 04:13   Güncelleme : 14-01-2022 03:13

Esenyurt'ta mahalleli ile Suriyeliler arasında kavga çıktı: 7 gözaltı

Esenyurt'ta mahalle sakinleri ile Suriyeli bir grup arasında kavga çıktı. İstanbul Valiliği, kavgaya ilişkin yaptığı açıklamada, 7 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Esenyurt'ta mahalleli ile Suriyeliler arasında kavga çıktı: 7 gözaltı

İstanbul'un Esenyurt ilçesine bağlı Bağlarçeşme Caddesi'nde mahalle sakinleri ile Suriyeli bir grup arasında henüz bilinemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine bir grup, yabancı uyruklu kişilerin dükkânlarının bulunduğu alışveriş merkezinin dış kapısına zarar verdi.

Durumun bildirilmesiyle birlikte olay yerine polis ve özel harekât ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri bölgede çalışma yaparken, 7 kişi gözaltına alındı.

30-40 kişilik grup pasajın kapısını taşladı

Konuyla ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayın meydana geldiği pasaj içerisinde dün saat 20.20 sıralarında biri yabancı uyruklu, iki kişi arasında kavga çıktığı, sonrasında 30-40 kişilik grubun pasajın dış kapısına taş atarak zarar vermeleri üzerine güvenlik güçlerinin müdahalesiyle grubun dağıtıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Meydana gelen 'Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması' olayı nedeniyle İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen çalışmalarda 4'ü Suça Sürüklenen Çocuk olmak üzere 7 şüpheli yakalanmış, diğer şahısların yakalanması için çalışmalar devam etmektedir.

Konuyla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır.