Siyaset
Giriş Tarihi : 02-01-2021 03:18   Güncelleme : 08-01-2021 03:57

Erdoğan'ın 'vitrin mankeni' dediği başörtülü avukattan tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Kılıçdaroğlu'nun vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı yönündeki sözlerine tepki gösteren CHP'li Avukat Sevgi Kılıç, "Sayın Ak Parti Genel Başkanı'nın bana vitrin mankeni demek suretiyle biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum" dedi.

Erdoğan'ın 'vitrin mankeni' dediği başörtülü avukattan tepki

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz, işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında âdeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler" sözlerine CHP'li Avukat Sevgi Kılıç, "Biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum" yanıtını verdi.

Erdoğan'ın 'vitrin mankeni' benzetmesine sert tepki gösteren CHP PM Üyesi Avukat Sevgi Kılıç, kişisel Twitter hesabında şu açıklamayı yaptı:

"Şahsımda tüm kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum"

  • Sayın Ak Parti Genel Başkanı'nın bana vitrin mankeni demek suretiyle biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum.

"CHP iktidarında kadınlar toplumun her alanında eşit haklara sahip olacak, sözümüz söz"

  • Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'ndan gelen bir Parti Meclisi Üyesi olarak bir kez daha söylüyorum: İlk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında inanç, etnik köken, kılık kıyafet veya başka hiçbir ayrım olmadan kadınlar toplumun her alanında eşit haklara sahip olacak ve toplumsal barış sağlanacak. Sözümüz söz!