Gündem
Giriş Tarihi : 05-11-2020 01:52   Güncelleme : 08-11-2020 01:39

Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs kısıtlamaları başladı

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında alınan karar gereği, 22.00'dan itibaren bar, kafe, halı saha, tiyatro, sinema vb. işyerleri kapanırken, yemek hizmeti veren mekânlarda ise sadece paket servisi yapılacak.

Erdoğan'ın açıkladığı koronavirüs kısıtlamaları başladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, birçok işyerinin yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 22.00'den sonra kapanacağını söylemişti.

Yeni kısıtlamalar, 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle hayata geçirildi.

22.00 İTİBARİYLE MEKÂNLAR KAPANDI

İstanbul'da, halı saha, sauna, berber, kuaför, kafe, bar, restoran, lokanta, pastane, kahvehane, spor salonları, güzellik merkezi, düğün salonu, internet kafeler gibi toplulukların yoğun olarak bulunduğu mekânlar, genelge gereği 22.00'den itibaren kapandı.

Yemek hizmeti veren mekânlar ise, sadece paket servis hizmeti vermeye devam edecek.

PAKET SERVİS YAPAN MEKÂNLARIN ÖNÜNDE KUYRUK

Beşiktaş'ta, genelge kapsamına giren işyerleri kısıtlamanın başladığı saatten itibaren hizmetlerini sona erdirirken, bar, kafe ve bazı lokantalar kapandı, paket servis yapılan mekânların önünde ise kuyruk oluştu.

Kadıköy'de de, Barlar Sokağı olarak bilinen Kadife Sokak'taki bar ve kafeler kısıtlama saatinin başlamasıyla faaliyetlerini sona erdirdi.

Fatih'te birçok mekan kapatılırken, bazı kafelerin hizmet vermeye devam ettiği görüldü.