Siyaset
Giriş Tarihi : 23-01-2021 04:40   Güncelleme : 27-01-2021 06:58

Erdoğan'dan faiz çıkışı: 'Yüksek faize kesinlikle karşıyım'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim arkadaşlar kızıyor biliyorum ama kusura bakmasınlar, eğer ben bu ülkenin başkanıysam, cumhurbaşkanıysam, bunu anlatmaya devam edeceğim. Çünkü ben yüksek faizle ülkenin kalkınacağına inanmıyorum" dedi.

Erdoğan'dan faiz çıkışı: 'Yüksek faize kesinlikle karşıyım'

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nde Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabul etti.

İşte, Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği anlaşmamızı güncelleme çalışmalarımız sürüyor.

Reform gündemimizle ilgili yoğun bir hazırlık dönemini geride bıraktık. Yakında kapsamlı reform paketimizi kamuoyuyla paylaşacağız.

 (Ekonomik büyüme) Yeni hamlelerle Türkiye'yi değişen küresel değer zincirinin önemli bir oyuncusu haline getireceğiz.

"Yüksek faizle ülkenin kalkınacağına inanmıyorum"

Yüksek faize kesinlikle karşıyım. Bizim arkadaşlar kızıyor biliyorum ama kusura bakmasınlar, eğer ben bu ülkenin başkanıysam, cumhurbaşkanıysam, bunu anlatmaya devam edeceğim. Çünkü ben yüksek faizle ülkenin kalkınacağına inanmıyorum.

Sağlık harcamalarındaki ilave artışlar sebebiyle bütçeye gelen bu ilave yüklere rağmen mali disiplinden taviz vermemekte kararlıyız.

2021 yılı için bütçe açığını milli gelirin yüzde 3.5'i seviyesinde tutmayı yeni hedef olarak belirledik.

"Kapanan dükkân filan yok"

Bazı dostlar geldi, 'Dükkânlar kapanıyor' dedi. İşte rakamlar ortada, kapanan filan yok. Bazı kimseler nemalanmak istiyorlar.