Siyaset
Giriş Tarihi : 25-12-2021 23:49   Güncelleme : 28-12-2021 04:38

Erdoğan'dan döviz kuru açıklaması: 'Ben ekonomistim, benim işim bu'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben ekonomistim, benim işim bu. Kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Bunu ne yaptık? Bir saatte atıverdik" dedi.

Erdoğan'dan döviz kuru açıklaması: 'Ben ekonomistim, benim işim bu'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeye hiç olmadığımız kadar yakınız. Birileri döviz yükseldikçe Türkiye ekonomisi batacak diye ellerini ovuşturuyorlardı" dedi.

"Ben ekonomistim, benim işim bu" diyen Erdoğan, "Kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Bunu ne yaptık? Bir saatte atıverdik" ifadelerini kullandı.

Gaziantep'teki pitbull vahşeti: "Beyaz Türkler, sahip çıkın hayvanlarınıza"

Gaziantep'te, oturdukları sitenin bahçesinde oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısı sonucu yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisinin devam ettiğini belirten Erdoğan, "Tüm belediyelerimize sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızı, hem bu canları koruyacak adımları atmaları çağrısında bulunuyorum. İşte Asiye yavrumuzun başına gelen hadise. Beyaz Türkler, sahip çıkın hayvanlarınıza" çağrısında bulundu.

"Yaa bu adam ne kadar zavallı, elektriği kimin ürettiğini bilmiyor"

İşte, Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Biz Suriyeli kardeşlerimizi gönderecek yer aramayız. Kapılarımızı bugün de açarız, yarın da açarız. Bir asır öncesi burada istiklal ve istikbal ateşini yakanların torunları bugün de meşaleyi taşıyorlar. İstiklalinin bedelini kanı ile, kalkınmanın bedelini alın teri ile ödeyen Gaziantep bunun değerini çok iyi bilir.

Biz AK Partiyiz. Bay Kemal'in ifadeleriyle yürüyen bir parti değiliz. Seçimlerden önce "suyu, elektriği bedava vereceğiz" dediler. Neyi bedavaya verdiler, hiçbirini. Yaa bu adam ne kadar zavallı, elektriği kimin ürettiğini bilmiyor. Belediyeler elektriği enerji bakanlığından alır, ücretini öder.

Gaziantep'e olan şükran borcumuzu şehre yaptığımız hizmetlerle ödemeye çalışıyoruz. Yatırım bedeli 5 milyar 92 milyon lira olan yüzlerce eser ve hizmetin resmi açılışını bugün burada hep birlikte gerçekleştireceğiz. Büyüyen ve gelişen Gaziantep'in hava ulaşımını sağlayacak yeni terminal binasının açılışını gerçekleştiriyoruz.

Tüm belediyelerimize sahipsiz hayvanları sokaktan alarak hem vatandaşlarımızı, hem bu canları koruyacak adımları atmaları çağrısında bulunuyorum. İşte, Asiye yavrumuzun başına gelen hadise. Beyaz Türkler, sahip çıkın hayvanlarınıza.

"Birileri döviz yükseldikçe Türkiye ekonomisi batacak diye ellerini ovuşturuyordu"

Ben ekonomistim, benim işim bu. Kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Bunu ne yaptık? Bir saatte atıverdik. Birileri döviz yükseldikçe Türkiye ekonomisi batacak diye ellerini ovuşturuyorlardı. Kurun seviyesini şartlar ve imkânlar belirler. Atalarımızın güzel bir lafı var; dere yatağında akar. İnsanları paniğe sürükleyerek kurdaki dalgalanmayı büyütmek için ortada gezen siyasetçi kılıklı muhterisleri, gazeteci kılıklı tetikçileri ibretle seyrettik.

"Ülke bunların eline kalsa güvenliği terör örgütlerine, ekonomiyi İMF'ye bırakırlar"

Bir üstgeçide "İBB'nin de yurtları var" diye pankart asmışlar. Zavallılar. Bizim KYK olarak açtığımız yurt sayısını ben unuttum. Bay Kemal ve avanesinin yurt, okul gibi bir dertleri yok.

Allah göstermesin bu kifayetsizlere ne ekonomi, ne de güvenlik teslim edilir. Bunlar daha ellerindeki belediyeleri yönetemiyorlar. Ülke bunların eline kalsa güvenliği terör örgütlerine, ekonomiyi İMF'ye bırakırlar.

Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeye hiç olmadığımız kadar yakınız.

Seçim Haziran 2023'te yapılacak, öne çekilmesi gibi bir şey sözkonusu değil.