Gündem
Giriş Tarihi : 25-09-2021 23:51   Güncelleme : 01-10-2021 05:46

Erdoğan'dan 'barınamıyoruz' diyen öğrencilere: 'Hayatınız yalan'

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Bunu görmeden maalesef yalan yanlış, hiç ilgisi olmayan kişileri bankların üzerine yatırarak kampanyalar sürdürdüler. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" dedi.

Erdoğan'dan 'barınamıyoruz' diyen öğrencilere: 'Hayatınız yalan'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'nde konuştu.

İşte, Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Yapay, yavaş ve yaşanılabilir bir anlayışla yapılmış Darülaceze tesisine katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Sadece Allah rızası gözetilerek yapılan bu yatırımın getirisi hayır duasıdır.

"Bu ülkede hiç kimsenin kendini sahipsiz hissetmeyeceği bir sistem kurduk"

Milletimizin 'Allah devletimize zeval vermesin' demesi, bu tür müesseselere olan güvenidir. Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdik. İlkemiz insanı yaşat ki devlet yaşasındır. Bu ülkede hiç kimsenin kendini sahipsiz hissetmeyeceği bir sistem kurduk.

Günde 3 kez bir yatağa bağımlı olan emanete bakacaksın, onunla ilgileneceksin... Ülkemizi gıpta edilen bir yer haline getirdik. 40 farklı ilde 67 bine yakın yaşlımıza evinde bakım hizmeti veriyoruz.

"Üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor"

Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. Ülkemizde iktidara geldiğimizden bu yana neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Bunu görmeden maalesef yalan yanlış, hiç ilgisi olmayan kişileri bankların üzerine yatırarak kampanyalar sürdürdüler. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada, bütün bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Burada 2, bilemedin 3 kişilik kapasite ile öğrencilerimizi ağırlıyoruz.