Siyaset
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:46   Güncelleme : 12-11-2021 03:48

Erdoğan'dan Akşener'e 'Lütfü Türkkan' tavsiyesi: 'Vekilliğine son ver'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Lütfü Türkkan'la ilgili Akşener'e çağrıda bulunarak, "Onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Sadece görevden almak değil, onun milletvekilliğine de son vermektir" dedi.

Erdoğan'dan Akşener'e 'Lütfü Türkkan' tavsiyesi: 'Vekilliğine son ver'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezinde düzenlenen, 'AK Parti Genişletilmiş 3. Kademe İl Sosyal Politikalar Başkanları Eğitim ve İstişare Toplantısı'na telefonla katıldı.

"Bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersin verilmesi lazım"

İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretmesine ilişkin konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

İYİ Parti'den malum bir kişinin, üstelik bir şehit ailesine bu şekilde küfretmesi yenilir yutulur bir şey değildir. Buna, AK Parti teşkilatı olarak durmadan, duraksamadan gereken dersi vermemiz gerekiyor. AK Parti teşkilatının yanı sıra. bütün milletimizin bu ahlaksız, müptezel adama gereken dersi vermesi lazım. Durmadan, duraksamadan vermesi lazım. Bizim değerlerimizde şehidin yeri farklıdır, kadınların yeri çok çok farklıdır. Kalkıp da bir şehidimizin yakınına, bacısına bu şekilde küfretmeyi değerlerimiz itibarıyla asla kabul edemeyiz. Onun partisinin başındaki hanımefendinin de yapması gereken bir şey vardır. Yapması gereken nedir? Sadece görevden almak değil, onun milletvekilliğine de son vermektir. Eğer bunu yapamıyorsa, bu demektir ki o da ona iştirak ediyor.

"Gereken dersi bunları sandığa gömerek vereceğiz"

Bunlara gereken dersi, gereken cevabı millet olarak hep beraber vermemiz lazım. Peki nasıl vereceğiz? İşte burada 2023, bizim için çok çok önemli. 2023 seçimlerinde sandıkta gereken dersi, bunları sandığa gömerek vermemiz lazım. Çok çalışacağız, çok gayret edeceğiz. Dün Batman'da ben bu heyecanı, bu coşkuyu gördüm, daha önce Diyarbakır'da gördüm. Bütün bunlarla beraber şu anda gittiğim her yerde bu heyecanı, coşkuyu görüyorum. Özellikle hanım kardeşlerimin gayretleri birçok şeyi değiştirecektir. Bundan dolayı ben sizin gayretlerinizi çok önemsiyorum ve bu yaptığınız toplantı sebebiyle de sizleri kutluyorum. Çalışmanızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.