Siyaset
Giriş Tarihi : 27-05-2021 00:21   Güncelleme : 31-05-2021 01:28

Erdoğan Soylu'ya nihayet sahip çıktı: Yanındayız ve yanında olacağız

Sedat Peker'in birçok konuda suçladığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Erdoğan'dan beklediği destek nihayet geldi. Erdoğan, Soylu'ya sahip çıkarak, "Suç örgütleriyle mücadelede İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız" dedi.

Erdoğan Soylu'ya nihayet sahip çıktı: Yanındayız ve yanında olacağız

AK Parti'nin TBMM'de düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk olarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkilerine değinerek, "Yaklaşık 14 aydır devam eden salgın süresince milletimizin hem sağlığını, hem güvenliğini, hem aşını, hem işini korumak için devletimizin tüm imkânlarını seferber ettik. Türkiye olarak en az sıkıntıyla atlattık. İki grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir hibenin müjdesini paylaştık" dedi.

"Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor, biliyor"

Devamında Türkiye ekonomisiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Finans piyasalarında zaman zaman görülen, ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, büyük bir kısmı manipülasyon ürünü kırılganlıkların önüne geçmek için önlem alıyoruz. AK Parti olarak en büyük başarımız, hükümetlerimiz döneminde tüm vatandaşlarımıza çalışacak iş ve geleceklerine güvenle bakabilecekleri istikrarlı bir iklim sağlamak olmuştur" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Bu sinsi operasyonları akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor, biliyor" diye konuştu.

"Suç örgütlerini, 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkânlarını alarak birer birer çökerttik"

Erdoğan, "1990’lı yılların istikrarsızlık dönemi 3 Kasım 2002 seçimleriyle sona ermiştir. Halkımız AK Parti’yi iktidara getirerek yeni bir dönem açmıştır" diyerek şöyle devam etti:

Benim üniversiteye girdiğim dönemde üniversiteye girme şansı 10'da 1'di. Şimdi bu 10'da 10'a yükseldi. Eğitim yolculuğu bitmeyen ve bitmeyecek olan bir mücadeledir. Şehir hastanelerimiz salgın döneminde âdeta destan yazan kurumlar haline dönüştü. Adalet insanın en çok hassasiyet gösterdiği konudur. Adaletin temelinde dışa bağımlılığı kaldırma vardır. Bağımsız ve tarafsız yargı da adaletin temelidir. İnşallah bu kadro ülkeyi 2023 hedeflerine ulaştıracak.

Siyaseti yönlendirecek hale gelecek kadar etki sahibi olan suç örgütlerini, 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkânlarını alarak birer birer çökerttik. Sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı. Özellikle uyuşturucu suçlarıyla mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık.

"İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız"

Erdoğan, adını anmadan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolara da değindi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde ülkedeki huzur ikliminden duyulan rahatsızlığın olduğunu dile getiren Erdoğan, "Suç örgütleriyle mücadelede İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Bu tezgâhı da Allah'ın izniyle bozacağız" dedi.

"Buradan sesleniyorum Bay Kemal, Bay Meral, size buradan ekmek çıkmaz"

Muhalefet partilerinin bu konudaki tutumunu da eleştiren Erdoğan, "Buradan sesleniyorum Bay Kemal, Bay Meral, size buradan ekmek çıkmaz, boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar, takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemizde getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız. Gereken cevaplar muhatapları tarafından verilmiştir. Tarafların başvurusu üzerine başsavcılıklar da gereken tahkikatlara başlamıştır. Eski Türkiye'nin hastalığı olan, toplumu suç çeteleri eliyle düzenleme gayretlerinin yeniden hız kazandığını görüyoruz. Bu yöntemi FETÖ de uzunca bir süre sinsice kullanmıştır" diye konuştu.

"Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023'tedir"

Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarına da tepki gösteren Erdoğan, "Erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nereden aldıkları açıktır. Boşuna uğraşmayın, seçim Haziran 2023'tedir" dedi.

Erdoğan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

AK Parti üzerinden Türkiye'ye operasyon çekmeye çalışanları milletimiz tanıyor ve deftere yazıyor. AK Parti, Cumhur İttifakı ile birlikte inşallah ülkemizin geleceğini nakış nakış işleyecektir. Dün 'başaramayacaksınız' demiştik, bugün de 'başaramayacaksınız' diyoruz. Dün 'milletimizi esir alamayacaksınız' demiştik, bugün de 'milletimizi esir alamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz' demiştik, bugün de aynısını söylüyoruz. Milletimiz, günü, saati geldiğinde bugünkü operasyon aygıtlarına gereken dersi verecektir.

Taksim Camimizin açılışı vesilesiyle ezanlarımızın susmayacağı, İstanbul'un fethinin 568'inci yıldönümü olan cumartesi günü de Çamlıca Kulesi'nin açılışı vesilesiyle bayrağımızın inmeyeceği gerçeğini tüm dünyaya haykıracağız.