Gündem
Giriş Tarihi : 30-10-2020 21:09   Güncelleme : 04-11-2020 00:07

Erdoğan: Kurtarma çalışmaları için tüm imkânları seferber ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Seferihisar'da meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada, tüm imkânların seferber edildiğini bildirdi.

Erdoğan: Kurtarma çalışmaları için tüm imkânları seferber ettik

İzmir'de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada yaralı sayısının 438'e yükseldiğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 kişinin ameliyatta, 8 kişinin de yoğun bakımda olduğunu belirterek, "Kurtarma çalışmalarının bir an önce sonuçlanması için tüm imkânları seferber ettik" ifadelerini kullandı.

YARDIM TEKLİF EDEN DÜNYA LİDERLERİNE TEŞEKKÜR

Yardım teklif eden devlet liderlerine de teşekkür eden Erdoğan, şunları kaydetti:

Bu arada Katar Devlet Başkanı aramış. 'Herhangi bir destek talebi gerekirse bütün imkânlarımızla yanınızdayız' dediler, kendilerine teşekkür ettik. Yunanistan Başbakanı Sayın Miçotakis de yine aynı şekilde aradılar, zira bu depremden Yunanistan da etkilendi. Görüşmeyi yaptığımız anda onlarda herhangi bir sorun sözkonusu değildi. Sağ olsunlar onlar da 'Herhangi bir yardıma ihtiyaç varsa hazırız' dediler. Biz de 'Şu anda böyle bir ihtiyaç yok, bize düşen bir şey varsa biz de Yunanistan'ın yanındayız' dedik. İlham Aliyev kardeşimiz aradı. 'Her türlü imkânımızla yanınızdayız' dediler. Onlara da şükranlarımızı bildirdik.