Siyaset
Giriş Tarihi : 26-02-2021 22:47   Güncelleme : 02-03-2021 03:45

Erdoğan, CHP'li belediyeleri eleştirdi: "Bu çöpler neden kaldırılmıyor?"

CHP'li belediyeleri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamanki gibi artmaya başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor" dedi.

Erdoğan, CHP'li belediyeleri eleştirdi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"İnadına yapacağız" dediği Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuşan Erdoğan, "Her türlü adımı atıyoruz. Bundan ne ana muhalefet anlar, ne İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Bu proje benim ta büyükşehir belediye başkanlığım dönemine dayanan bir proje" dedi.

CHP'li belediyelere yüklendi: "Sen belediye başkanı değil misin?"

Erdoğan, CHP'li belediyeleri eleştirerek, şöyle devam etti:

Sel felaketi oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul ne hale geldi, görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamanki gibi artmaya başladı. Sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler neden kaldırılmıyor.

"Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamıyor"

İstanbul'a bir güzellik kazandıracağız, çılgın projemizdir, alternatifleriyle hazırdır. Biz bunu Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz, Avrupa bunu hayran hayran izleyecek. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamıyor.

Tedbirlerin gevşetilmesiyle ilgili pazartesi günü karar alınacak

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin iller bazında kademeli olarak gevşetilmesi kararıyla ilgili de kısa bir değerlendirmede bulunan Erdoğan, pazartesi günü düzenlenecek kabine toplantısında konuyu ele alacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

Bizim bir Bilim Kurulumuz var. Çalışmaları pazartesi günü Kabine'ye gelecek, orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi ilimizde, ne konumda olduğunu Sağlık Bakanımız bizlere sunacak. Sunumdan sonra ne gibi tedbirler alabiliriz, lokantalarla, kafelerle ilgili ne yapabiliriz bunları pazartesi günü ifade edeceğim.