Gündem
Giriş Tarihi : 12-08-2021 03:26   Güncelleme : 16-08-2021 04:14

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Ankara'da intihar eden Eda Nur Kaplan'a cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Yusuf G. ve Mehmet A., savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili yeni gelişme

Ankara'da 15. kattan atlayarak yaşamına son veren 18 yaşındaki Eda Nur Kaplan'ın ölümüyle ilgili soruşturmada yeni gelişme yaşandı.

Kaplan'a cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve Sulh Ceza Hakimliği'nce serbest bırakılan zanlı, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.

Cinsel saldırı ile suçlanan ikinci zanlı da yeniden gözaltına alındı.

18 yaşındaki Eda Nur, intihar etmeden önce iki kişinin cinsel saldırısına uğradığını belirterek şikâyetçi olmuştu.

İkinci zanlı da tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi'ne getirilen şüpheliler Mehmet .A ile Aşkın K., ifade işlemi için soruşturma savcısına çıkarıldı.

Sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Mehmet A, "nitelikli cinsel saldırı" suçundan tutuklanırken, Aşkın K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Eda Nur 31 Temmuz'da suç duyurusunda bulunmuştu

Eda Nur Kaplan, 31 Temmuz'da cinsel saldırıya uğradığını belirterek, şüpheliler Yusuf G. ve Mehmet A. hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Yakalanan Mehmet A., serbest bırakıldıktan sonra Kaplan, yaşamına son vermişti.

Daha önce gözaltına alınan şüpheliler Yusuf G. ve Mehmet A., farklı tarihlerde adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, savcılığın itirazı üzerine şüpheli Yusuf G. için tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmişti.

Soruşturmanın firari şüphelisi Mehmet A ile Aşkın K. da gözaltına alınmıştı.