Gündem
Giriş Tarihi : 14-06-2021 00:02   Güncelleme : 17-06-2021 04:00

'Dubai polisi tarafından alındı' denmişti: Sedat Peker ortaya çıktı

Dubai'de kaldığı konuta Birleşik Arap Emirlikleri polislerinin geldiği ve kendisini konutundan aldıkları öne sürülen Sedat Peker, gece yarısı yaptığı açıklamada, Dubaili yetkililerle görüşmede olduğunu ve konutuna döndüğünü duyurdu.

'Dubai polisi tarafından alındı' denmişti: Sedat Peker ortaya çıktı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yakalandığı öne sürüldü. Peker'e yakın isimlerden Emre Olur'un, Sedat Peker'in Dubaili yetkililerle görüşme yaptığını söylediği belirtildi.

Gazeteci Alişer Delek, Twitter hesabında konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

  • Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar.

  • Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi.

"Emre Olur, endişeli olduklarını söyledi"

  • TSİ 22.16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hâlâ konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor...

  • Emre Olur, Sedat Peker'in gözaltına alınması ya da öldürülmesi dahil endişeli olduklarını söyledi. Böyle bir durumda yayınlanmak üzere bir belge ya da kayıt bıraktı mı diye sordum...

'Interpol'e 10 kez başvurulduğu' iddiası

  • "Gereken her şeyi gereken herkes öğrenir" yanıtını aldım. Emre Olur, Peker hakkında Türkiye tarafından 10 kez Interpol başvurusu yapıldığını ve bu başvuruların "Peker'in açıklamaları siyasi" olduğu gerekçesiyle reddedildiğini de iddia etti.

Sedat Peker'den gece yarısı açıklaması

Emre Olur'un ifadeleri Sedat Peker'in gece yarısı yaptığı açıklamayla doğrulandı.

Peker, şu paylaşımda bulundu:

  • Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekândan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekâna, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk. Şahsım hakkında herhangi bir Interpol kararı olmadığı için, tüm herkes gibi ülkelerinde misafir olarak bulunduğumu söylediler. Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu bana ilettiler, hepimizin bildiği gibi.

"Ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim"

  • Ülkeden ayrılmamda veya ülkede kalmamda herhangi bir sorunun olmadığını da bana ilettiler. Aydınlık Gazetesi'nde yazan SAT timlerinin ve MİT timlerinin yaptığı operasyonla yakalandığım asla doğru değildir. Zaten ben uluslararası hukuka göre aranan bir kişi değilim. Bu sebeple yüce devletimizin bana resmi bir operasyon düzenleyebilmesi de mümkün değildir. Her normal insana davrandıkları gibi bana da kibar bir şekilde davrandılar.

"Ölmez sağ kalırsak, bu hikâyeyi tamamlamaktan geri durmayacağız"

  • Süslü sülü, benim ahiretliğim, derin mehmet, pelikancılar ve diğer zevatın tamamı; bizde söz namus. Eğer ölmez sağ kalırsak, bu hikâyeyi tamamlamaktan geri durmayacağız. Tabii ki bu süre zarfında gereği eğer yapılmazsa, yapmayanlarla ilgili söyleyecek sözlerimiz de elbet olacaktır. Beni sevdiği için dua edenlere, beni sevmediğinden dolayı sadece çocuklarıma ve aileme iyi dilek dileyenlere tüm kalbimle teşekkür ederim.