Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 02:51   Güncelleme : 26-05-2021 00:59

Diyarbakır'da patlama: Ana jet üssüne maket uçakla saldırı

Diyarbakır'da kentin birçok noktasında duyulan patlamanın ardından siren sesleri duyuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu ve maket uçakların etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Diyarbakır'da patlama: Ana jet üssüne maket uçakla saldırı

Diyarbakır'da meydana gelen patlamanın ardından kentte siren sesleri duyuldu.

Bölgedeki kaynaklar, patlamanın 8. Ana Jet Üssü civarında olduğunu ifade ederken, patlama sesi kentin birçok noktasından duyuldu.

Gece yarısı ikinci bir patlama oldu

Diyarbakır'da saat 00:52 itibariyle ikinci bir patlama daha meydana geldiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da bir askeri tesise 2 maket uçakla saldırı teşebbüsünde bulunulduğunu ve maket uçakların etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Soylu, açıklamasında, herhangi bir zayiat olmadığını da söyledi.

​Valilik ve MSB'den açıklama

Diyarbakır Valiliği'nden, maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulan 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda herhangi bir zayiatın olmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığına maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu gece saat 00.30 sularında Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'na uçak maketi ile bir saldırı girişiminde bulunulmuştur. Sözkonusu saldırı maketi düşürülmüş olup Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü Komutanlığı'mızda herhangi bir zayiat mevcut değildir. Kamuoyuna duyurulur.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

Diyarbakır'da bulunan 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığımıza 00:30 civarında maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulmuştur. Üssümüzde herhangi bir hasar ve zayiat meydana gelmemiştir. Üssümüzde gerekli fiziki tedbirler alınmıştır.