Siyaset
Giriş Tarihi : 26-03-2021 00:17   Güncelleme : 29-03-2021 00:26

Davutoğlu'ndan AK Parti'ye: Yalanları bir kez daha ortaya çıkacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, vaka artışı hızlanan Ankara'nın salgın haritasında kırmızıya döndüğünü, ancak AK Parti ve MHP kongreleri nedeniyle bunun ertelendiğini öne sürdü.

Davutoğlu'ndan AK Parti'ye: Yalanları bir kez daha ortaya çıkacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İl Başkanlarıyla bir araya geldiği toplantıda, Ankara'nın salgın haritasıyla ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu.

"Ankara kırmızıya dönerse..."

Davutoğlu, açıklamasında, “Bana gelen birçok bilgide ve sağlık sistemi içinde bulunanlarda Ankara'da artışın hızlandığı, Ankara'nın da kızardığı ama AK Parti ve MHP kongreleri dolayısıyla bunun ertelendiği bilgisi var. Göreceğiz bakalım. Gelecek hafta, inşallah olmaz ama Ankara kırmızıya dönerse, artık o zaman bunların riyakârlıkları, fırsatçılığı, yalanları bir kez daha ortaya çıkacak" dedi.

AK Parti'ye kongre eleştirisi: "Vatandaşımıza kesilen bütün cezalar geri ödenmelidir"

AK Parti kongresini eleştiren Davutoğlu, "Sosyal mesafe kurallarının hiçe sayıldığı AK Parti kongresinin ardından Cumhurbaşkanı ve iktidara düşen görev şudur: Mademki bunlar bir tehlike teşkil etmiyor, milletimize sosyal mesafeye uymamak, dolayısıyla kesilen bütün cezalar geri ödenmelidir. Ceza ödemiş bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, gitsinler ve itiraz dilekçesini AK Parti kongresinin resimleriyle birlikte müracaat etsinler ve bu resimler sosyal mesafe kuralını ihlal etmiyorsa, biz de etmiyorduk desinler. İl Başkanlarımdan ricam, esnafımızla, vatandaşlarımızla görüşerek her bir ilde şu ana dek alınan cezaların geri ödenmesi için bir imza kampanyası başlatalım, esnafımızla birlikte harekete geçelim" diye konuştu.

"Çin aşısı sıradan vatandaşa, Biontech seçkinlere mi yapılıyor?"

Türkiye'ye getirilen Biontech aşısıyla ilgili Davutoğlu, "Kimler Biontech aşısı olmuş? Eğer Çin aşısını sıradan vatandaşlara yapıp, seçkinler Biontech aşısı olmuşsa bunun da hesabını bir gün çıkartır ve sorarız. Bütün bu şartlarda biz mücadelemizi vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Bir açıklayın bakalım, kimler o gece zengin oldu?"

 Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

Merkez Bankası Başkanı'nın değiştiği gün yapılan bütün döviz işlemleri şeffaf bir şekilde açıklansın. 450 milyon dolar o gün döviz işlemi yapıldığı söyleniyor. Bir açıklayın bakalım, kimler o gece zengin oldu? Kimler kârlarına kâr, rantlarına rant kattı?

"Halktan o kadar kopuklar ki genç işsizliğinin yüzde 40'lara vardığını bilmiyorlar"

Cumhurbaşkanı diyor ki, '30 yaşına kadar gençlerimiz evlenmiyor'. Sayın Cumhurbaşkanı, işi olmayan nasıl evlenmeye cesaret etsin? Halktan o kadar kopuklar ki genç işsizliğinin yüzde 40'lara vardığını bilmiyorlar. Bu şartlarda hangi genç evlenebilir? Bir eli yağda, bir eli balda olan bir türemiş zenginler güruhunun çocukları için bu problem olmayabilir ama fakir esnafın, çiftçinin çocukları bugün akşam eve ekmek bulma korkusuyla gidiyor.

"Cumhurbaşkanı rakamları manipüle ediyor"

Sayın Cumhurbaşkanı rakamları manipüle ederek bir başarı hikâyesi yazmaya çalışıyor ama halk nasıl fakirleştiğini görüyor. 11 bin dolardan 8 bin dolara indi kişi başına milli gelir, hangi satın alma gücünden bahsediliyor?