Gündem
Giriş Tarihi : 05-02-2022 18:46   Güncelleme : 05-02-2022 18:46

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi koronavirüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin ve eşi Emine Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını duyurdu. Haberin duyulması üzerine iktidar ve muhalefet cephesinden peş peşe geçmiş olsun mesajları yayınlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi koronavirüse yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabında, kendisinin ve eşinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını duyurdu.

"Hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz"

Twitter'dan açıklama yapan Erdoğan, şu paylaşımda bulundu:

Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin sonucu pozitif çıktı. Omicron varyantı olduğunu öğrendiğimiz hastalığı hamdolsun hafif geçiriyoruz.

Görevimizin başındayız. Çalışmalarımıza evde devam edeceğiz. Dualarınızı bekliyoruz.

Emine Erdoğan: "Anca beraber, kanca beraber"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın paylaştığı tweeti alıntılayan Emine Erdoğan da şunları söyledi:

Anca beraber, kanca beraber. İnşallah en kısa sürede bu hastalığı Tayyip beyle birlikte atlatacağız. Dualarınızı bekliyoruz.

Mevlüt Çavuşoğlu: "Milletimizin ve tüm mazlumların duası sizinle"

Erdoğan'ın koronavirüse yakalandığını duyurmasının ardından İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere birçok siyasetçi, geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Geçmiş olsun Sayın Cumhurbaşkanım. Milletimizin ve tüm mazlumların duası sizinle. Rabbim size, kıymetli eşinize ve tüm hastalarımıza şifa versin" dedi.

Fahrettin Altun: "Bu milletin, bu ümmetin duaları sizinle"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, "Rabbim tez zamanda şifa versin, sizi başımızdan eksik etmesin sayın Cumhurbaşkanım. Allah'ın izniyle birçok virüsü alt ettiğiniz gibi bu virüsü de birkaç güne alt edeceksiniz. Bu milletin, bu ümmetin duaları sizinle" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli: "Cenab-ı Allah'ın şifalar vermesini temenni ediyorum"

MHP Genel Başkanı Bahçeli ise, "Sayın Cumhurbaşkanı ve muhterem eşine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Cenab-ı Allah'ın şifalar vermesini temenni ediyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu ve Akşener'den geçmiş olsun mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a muhalefet partilerin liderlerinden de mesajlar geldi.

Erdoğan çiftine Twitter'dan geçmiş olsun dileklerini gönderen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Koronavirüs test sonucu pozitif çıkan @RTErdogan ve eşi Sayın Emine Erdoğan’a geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, acil şifalar diliyorum.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de, "Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum" mesajı paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi, Covid-19'a karşı en az 3 doz aşılarını olmuştu.