Siyaset
Giriş Tarihi : 10-11-2020 01:02   Güncelleme : 14-11-2020 01:10

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasını kabul etti

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını kabul ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasını kabul etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Instagram hesabından duyurduğu istifa kararına ilişkin 27 saat sonra açıklama geldi.

Açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabinede yer verilen bakanların 10 Temmuz 2018'de Meclis'te yemin ederek resmen görevlerine başladıkları, daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak'ın Cumhuriyet'in 66'ncı hükümeti olan kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer aldığı hatırlatıldı.

"SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE GÖREVDEN AF TALEBİ KABUL EDİLMİŞTİR"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, Sayın Bakanımızın başarıları Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir. Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde, sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır. Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ALBAYRAK, INSTAGRAM HESABINI DA KAPATTI

Berat Albayrak, Twitter hesabının ardından bugün de Instagram hesabını kapattı.