Gündem
Giriş Tarihi : 10-09-2020 02:04   Güncelleme : 15-09-2020 02:53

Cübbeli Ahmet'ten istismar sanığı Fatih Nurullah açıklaması

Cübbeli Ahmet Hoca, CNN Türk'te, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah mahlaslı Eyüp Fatih Şağban'la ilgili açıklamada bulundu.

Cübbeli Ahmet'ten istismar sanığı Fatih Nurullah açıklaması

'Cübbeli Ahmet Hoca' lakaplı Ahmet Mahmut Ünlü, CNN Türk'te, Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki dergâhında 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban'la ilgili açıklamada bulundu.

"BENİM KADAR RİSK ALAN YOK"

Cübbeli Ahmet Hoca, programda şunları söyledi:

Ben çok itikatlı bir insanım, hürmet ederim. Ama tabii sonradan bana telefon geliyor, bu kişi kızımızı istiyor vs. bu gibi şeyler olunca kefil olamazsın araştırman lazım kimdir, nedir diye. Böyle birkaç olay yaşadım. Bu Nurullah gibi 3 sene önce birini deşifre ettim. Bayağı deşifre ettiklerim oldu. Benim kadar risk alan yok. Artık maldır, candır, ırzdır, böyle şeyler gördüğüm zaman söylüyorum, kendime mecbur hissediyorum. Benim tarikatım var, ben Mahmut Efendi'ye bağlıyım ama ben tarikat lideri değilim. Hiçbir vekilliğim de yok. Hoca efendi bana 'sen ilimle uğraş evladım' dedi.