Siyaset
Giriş Tarihi : 13-05-2022 23:39   Güncelleme : 21-05-2022 03:40

CHP'li Öztrak: 'Seçimlerde Türkiye'yi almamızın önüne geçemeyecekler'

CHP'nin olağanüstü MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Faik Öztrak, yargıtayın Canan Kaftancıoğlu kararına tepki gösterdi. Öztrak, "Bir otokratı sandıkta beraberce yenip tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz. Gün, sessiz kalma günü değildir" dedi.

CHP'li Öztrak: 'Seçimlerde Türkiye'yi almamızın önüne geçemeyecekler'

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezalarının Yargıtay tarafından onanması ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tüm vekillere çağrıda bulunarak İstanbul'a davet etmişti.

Bugün Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanan CHP MYK'nın ardından parti sözcüsü Faik Öztrak, flaş açıklamalarda bulundu.

"Kaftancıoğlu hakkında adalet tesis edilene kadar biz susmayacağız"

Öztrak'ın açıkmalarından satırbaşları şöyle:

İstanbul İl Başkanımız hakkında verilen hüküm, sarayın istek ve arzusuna göre verilmiştir. Bu karar millet adına verilmemiştir, bu nedenle de vicdan sahibi tüm kalplerde hükümsüzdür. Kaftancıoğlu hakkında adalet tesis edilene kadar biz susmayacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Bir otokratı sandıkta beraberce yenip tarihin tozlu sayfalarına göndereceğiz. Gün, sessiz kalma günü değildir.

"Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye'yi almamızın önüne geçemeyecekler"

Saraydakiler koltuklarından kalkmamak için milletle ve demokratik siyasetle kavgayı seçmişlerdir. Seçimleri kaybedeceğini anlayan bu kirli vesayetçi anlayış, yargı sopasıyla rakiplerini saf dışı etmeye çalışıyor. Milletin gerçek gündemini karartıyor.

Ne yaparlarsa yapsınlar, milletimizin tertemiz oylarıyla bize vermiş olduğu İstanbul'u alamayacaklar, alamazlar. Ne yaparlarsa yapsınlar, önümüzdeki seçimde Türkiye'yi almamızın önüne geçemeyecekler.

Sayın Kaftancıoğlu görevinin başındadır, parti çalışmalarına devam etmektedir.