Siyaset
Giriş Tarihi : 25-03-2021 23:18   Güncelleme : 28-03-2021 01:39

CHP'li Özel: Cumhurbaşkanı adayı gibi ara vermeden çalışacağız

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayına ilişkin partililere çağrı yaptı.

CHP'li Özel: Cumhurbaşkanı adayı gibi ara vermeden çalışacağız

Partisinin Kars İl Başkanlığı ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kentte esnafı gezerek sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Özel, yeni anayasa hakkında yapılan tartışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, yeni sistemde olması gerekenler hakkında düşüncelerini paylaştı.

"Cumhuriyeti kurtaracak 1 oy"

Tüm partililerin gelecek seçim için şimdiden çalışması gerektiğini ifade eden Özel, şöyle konuştu:

Bütün milletvekilleri 19 Mayıs 2019'da 100'üncü yılda Samsun'daydık, Sivas'taydık. Meclisin kuruluşunun 100'üncü yılında da Meclis'teydik. Bir yüzüncü yıl daha geliyor, Cumhuriyet'in 100'üncü yılı. Bizim hedefimiz, eğer üzerimize düşeni yaparsak, kadın yönetimimiz teker teker kadınlarla İstanbul Sözleşmesi'ni, yokluğu, yoksulluğu konuşarak, çok öğretmenimiz var Kars'ta, bayramda arıyorlar, 'Bir isteğiniz var mı?' diyorlar. O hocanın öğretmenlik hakkı için o öğrencilerden 1 oy isteyeceğiz artık. Hangi oyu? Yüzde 50 artı 1 diyor ya, işte o 1 oyu. Rejimi kurtaracak 1 oyu, cumhuriyeti kurtaracak 1 oy. Cumhurbaşkanı adayımız açıklana kadar adayımız sensin, hepinizsiniz, Cumhuriyet Halk Partisi üyeleridir. O isim açıklana kadar cumhurbaşkanı adayı gibi hepimiz çalışacağız, durmadan, ara vermeden çalışacağız. Kars çalışırsa, ayağa kalkarsa Türkiye ayağa kalkar.

"Bu zor süreçte Cumhuriyet'i kuran partimiz ayakta ve sizin yanınızda"

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da, "Türkiye yakın tarihin en zor süreçlerinden geçiyor. Bu süreçte bu Cumhuriyet'i kuran partimiz ayakta ve sizin yanınızda, esnafımızla, çiftçimizle her zaman beraberiz" ifadelerini kullandı.

Özel ve Tanrıkulu, konuşmalarının ardından partililerle görüştü.