Gündem
Giriş Tarihi : 09-01-2021 01:49   Güncelleme : 13-01-2021 04:04

CHP'li Kaftancıoğlu, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisini 'DHKP-C militanı' olmakla itham eden Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

CHP'li Kaftancıoğlu, Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunacak

CHP İstanbul İl Başkanı Canan KaftancıoğluBoğaziçi Ünivertesi'nde yaşanan rektör protestosuna destek verdiği için kendisini eleştiren ve "DHKP-C militanıdır" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi.

Sözlerine, "Bilindiği üzere 2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı çatısı altında girdiği seçimlerde, İstanbul’da önemli bir seçim başarısı elde etmiştir. Bu başarıyı bir türlü hazmedemeyen AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, CHP İstanbul İl Başkanı olduğum andan itibaren sürekli ve sistematik saldırı altında, asılsız suçlamalara, dayanaksız / delilsiz ceza davalarına ve hakaretlere maruz kalmaktayım" diye başlayan Kaftancıoğlu, şöyle devam etti:

"Derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır"

"Bugün de AKP Genel Başkanı, yalanlarına yeni bir tanesini ekleyerek DHKP-C militanı olduğum savsatasında bulunmuştur. Bu saçma suçlamasına ilişkin elinde hangi delili varsa derhal kamuoyuna açıklamak zorundadır. Bir hekim, bir kadın, bir insan hakları savunucusu olarak tüm yaşamım boyunca demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü savunduğum gibi, bundan sonra da savunmaya devam edeceğim. Terör ve terör örgütleri ile hiçbir zaman işim olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

"Bütün bunları sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum"

"Canan Kaftancıoğlu olarak CHP İstanbul İl Başkanı seçilene kadar tek bir aleyhte suçlama, iddia ve dava ile karşılaşmadığımı, bütün bunları sadece ve sadece siyasi nedenlerle yaşadığımı biliyorum. Demokrasi mücadelesine, çok daha güzel bir Türkiye için çalışmaya korkmadan ve yılmadan mücadele etmeye devam edeceğim.

"Son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağım"

"Ayrıca, AKP Genel Başkanı'nın son iftiraları ve hakaretleri karşısında sessiz kalmayacağımı, Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla tüm yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağımı, Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında 'Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme ve Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs' suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı ve ayrıca tazminat davası açacağımı kamuoyuna saygıyla duyururum."