Gündem
Giriş Tarihi : 13-06-2022 23:44   Güncelleme : 23-06-2022 01:17

CHP'den SADAT hakkında suç duyurusu

CHP'den bir heyetin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na SADAT hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

CHP'den SADAT hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başkanlığındaki heyet, 14 Haziran'da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ (SADAT) hakkında suç duyurusunda bulunacak.

CHP heyeti, suç duyurusunda bulunmalarının ardından Ankara Adliyesi önünde açıklama yapacak.

Kılıçdaroğlu SADAT için 'terörist yetiştiren bir kurumdur' demişti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanı Adnan Tanrıverdi tarafından kurulan SADAT'ın İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan merkezinin kapısına dayanarak, "Önünde bulunduğumuz SADAT paramiliter bir kuruluştur. Burası terörist yetiştiren bir kurumdur. Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliği sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve saraydır" açıklamasında bulunmuştu.

SADAT'ın yöneticilerinden Ersan Ergür ise sosyal medya hesabında, "Bu vatanı Türkiye düşmanları ile işbirliği yapanlara sandıkta teslim etmeyiz" diye yazmış, gelen tepkilerin ardından paylaşımını silmişti.

Şirket Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası açmıştı

Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık tazminat davası açtığını duyuran SADAT, dava dilekçesinde, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına yer vererek, "Çok ağır ithamlarda bulunmak suretiyle müvekkil şirketin kişilik hakkına saldırı gerçekleştirilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.