Siyaset
Giriş Tarihi : 07-03-2021 01:57   Güncelleme : 10-03-2021 03:13

CHP'den çok konuşulacak video: İktidara geldiğinde ilk yapılacaklar

CHP'nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan videoda, Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde ilk haftada yapılacakları 8 maddede açıkladı.

CHP'den çok konuşulacak video: İktidara geldiğinde ilk yapılacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), "İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız" başlığı altında sosyal medyada bir video yayınladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, paylaşılan videoda, iktidara gelmeleri halinde ilk haftada yapacakları 8 şeyi şöyle sıraladı:

Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp şanlı ordumuza iade edeceğiz.

Esnafın, pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silecek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

Bir kararname ile esnafın stopaj vergisini kaldıracağız.

Çiftçilerin, bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak, borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda, anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faizleriyle birlikte, hak sahiplerine teslim edeceğiz.

15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

Hangi koşulda bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.