Siyaset
Giriş Tarihi : 05-09-2020 00:50   Güncelleme : 10-09-2020 02:23

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Salgının gidişatını Allah'a bırakmışlar'

İktidarın salgınla mücadeledeki yöntemlerini sert bir dille eleştiren CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Mücadelenin sorumluluğunu vatandaşa, salgının gidişatını Allah'a bırakıyorlar" dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: 'Salgının gidişatını Allah'a bırakmışlar'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

"DEVLETİN VALİSİ 'ALLAH RIZASI İÇİN SOKAĞA ÇIKMAYIN' DİYE YALVARIYOR"

Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Devletin valisi, "Allah rızası için sokağa çıkmayın" diye yalvarıyor. Mücadelenin sorumluluğunu vatandaşa, salgının gidişatını Allah’a bırakıyorlar. Bilim Kurulu'nun adı var, kendi yok. Bilim Kurulu üyeleri 'Alınan kararlarda bizim bir rolümüz yok' demeye başladılar. Bilim Kurulu'nun bir rolü yoksa, bu kurul niye kuruldu?

"SARAY'IN KİBİRLİ KİŞİSİ KENDİ SAĞLIĞI İÇİN DUYDUĞU ENDİŞEYİ, MİLLET İÇİN DUYMUYOR"

Ankara'da Şehir Hastanesi virüsün merkez üssü haline geldi. Saray'ın kibirli kişisi kendi sağlığı için duyduğu endişeyi, milletin sağlığı için duymuyor. Saraydaki korumalara, memurlara, görevlilere, bakanlara düzenli testler yaptırılırken, milletimiz hastanelerde test yaptırmak için saatlerce kuyruklarda bekliyor.

"ADLİ YIL AÇILIŞINA KATILACAK HERKESTEN TEST İSTEDİ"

Saray'da yapılacak adli yıl açılış töreni için muhalefet partilerinin genel başkanlarından bile test istemeye cüret edecek kadar canından korkan AK Parti Genel Başkanı, sel bölgesinde sosyal mesafe falan dinlemeden düzenlediği mitingde, otobüs üzerinden milletin kafasına çay atabiliyor. Her ne hikmetse 30 Ağustos'ta bulaşan virüs, 31 Ağustos'ta AK Parti mitingine katılanlara bulaşmıyor.

"YANLIŞ YAPTIKLARINI ASLA KABUL ETMİYORLAR"

İşler iyi gitmiyor. Ama "Kabahat samur kürk olsa, kimse sırtına almaz" derler. AK Parti sözcüleri Hitler'in propaganda bakanına rahmet okutuyorlar. Kendilerinin hatalı olduklarını, yanlış yaptıklarını asla kabul etmiyorlar. Pandeminin pik yapmasının sorumlusu da tedbir almayan yöneticiler değil, vatandaşlar oluyor.