Gündem
Giriş Tarihi : 03-09-2021 01:30   Güncelleme : 08-09-2021 03:35

CHP Kadın Kolları'na saldırı girişimi... Soruşturma başlatıldı

Çanakkale'de CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki kadın kolları üyelerine saldırı girişiminde bulunuldu. İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

CHP Kadın Kolları'na saldırı girişimi... Soruşturma başlatıldı

YaşamHak kampanyası kapsamında il gezilerini sürdüren CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin NazlıakaÇanakkale'ye ziyaret etti.

Çanakkale'de kadın kolları, MYK ile il, ilçe kadın kolları başkanları tarafından karşılanan Nazlıaka, konaklamak için otele geçti.

Bir kişi aracını partililerin üzerine sürdü

Sözcü gazetesinden Yavuz Alatan'ın haberine göre, buradaki CHP heyetine saldırı girişiminde bulunuldu.

CHP'ye ait YaşamHak otobüsü otel önüne park edilirken, içinde bir kişinin bulunduğu araç, otobüsten inen CHP'lilerin üzerine doğru gelerek partilileri ezmek istedi. Daha sonra da hakaretler ederek olay yerinden ayrıldı.

Nazlıaka: "Kutuplaştırmalara izin vermeyeceğiz"

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, aracın plakasını alarak polise bildirildi.

Nazlıaka, yaptığı açıklamada, "Partimize ait YaşamHak otobüsünden inen arkadaşlarımıza çirkin bir saldırı gerçekleşti. Şahıs, aracı ile partililerimizi ezmeye çalıştı, sonra da hakaretler yağdırarak uzaklaştı. Biz kutuplaştırmalara izin vermeyeceğiz, doğu-batı demeksizin ülkenin dört bir yanını adımlamaya devam edeceğiz. Aydın insanların çoğunluğu oluşturduğu bu ilde yaşanan saldırı girişimi, çıktığımız yolculuğu provake amacı taşıyor" dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü soruşturma başlattı

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında 'CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'ya çirkin saldırı' başlıklı haberlerin yer aldığı belirtildi.

Sözkonusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, "Sayın Aylin Nazlıaka'nın araçta olmadığı bir anda 2 Eylül günü saat 02.00 sıralarında otobüs şoförü ile bir sürücü arasında sözlü bir münakaşa olduğu iddia edilmekte olup, konu ile ilgili cumhuriyet savcısının talimatları çerçevesinde adli tahkikata başlanılmıştır" ifadeleri kullanıldı.