Kitap
Giriş Tarihi : 17-06-2021 02:06   Güncelleme : 28-06-2021 00:53

Cevat Turan'dan bir seri katil romanı

Önceki iki romanı okurlar arasında büyük ilgi uyandıran Cevat Turan'ın, bir seri katilin dünyasına odaklandığı üçüncü romanı 'Kibele'nin Laneti' çıktı.

Cevat Turan'dan bir seri katil romanı

Yazar Cevat Turan'ın üçüncü romanı 'Kibele'nin Laneti', Mona Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Daha önce 'Unutmalar Şehri' (2017) ve 'Bir Eylül Yarası' (2019) adında iki roman yayımlayan yazar, yeni kitabı 'Kibele'nin Laneti'nde bu kez bir seri katilin dünyasına odaklanıyor.

Kitap boyunca yine temponun hiç düşmeyeceği, soluk soluğa okuyacağınız romanda, olaylar, bir Kibele heykelciği etrafında şekilleniyor.

Tanıtım bülteninden...

Unutulmak ister ölen,

Ölür yaşarken öldüren…

Ülke yangın yerine dönmüşken Anadolu'nun büyük zenginliğine göz koyanlar da tarihi eserlere göz dikmiştir. Kalatepe'de bir mağarada, Bereket Tanrıçası Kibele'nin heykelinin bulunduğuna dair bir bilginin peşine düşen Salih ve Alman arkadaşı Müller, eşsiz Frig heykeline ulaşmak için bir plan yaparlar. Ancak bu hırsızlıkta kendilerine yardım edecek, yöreyi iyi tanıyan ve güvenilir birine ihtiyaçları vardır. Parasını verince susacak ve suç işlemeye alışık birine...

Salih'in çocukluk arkadaşı ve kabarık suç sicili yüzünden artık dağa çıkmış olan Mirza Hud'a ulaşırlar. Genç bir adam olan Mirza, buluştukları meydanda, onları küçük siyah gözleri ile ölçüp tartarken, başlarına geleceklerden habersizdirler!

Altın Kibele heykelciği onları birleştiren bir kader yolu muydu, yoksa yolun kendisi miydi?

Bu yol sizi Tapınak Şövalyelerinden, Hacerü’l-esved taşına, uykusundan uyandırılan Kibele’ye ve küçük hayatlarında huzuru arayan sade insanların kesişmelerine götürecek.

Bu yolda belki kendinize de rastlayacaksınız.

Cevat Turan’dan bir seri katilin dünyasına keskin bir bakış: Kibele’nin Laneti!

Cevat Turan hakkında

Çorum doğumlu Cevat Turan'ın ilk ürünleri (şiir ve yazıları) 1983 yılında Çorum Gazetesi ve bu gazetenin kültür-sanat ekinde yayımlandı.

İlk gençlik yıllarında, yayın hayatını Ankara'da sürdüren Sanat Rehberi'nde şiirleri yayımlanan; Gençlik Dünyası gazetesinde kültür-sanat ve güncel politika yazıları kaleme alan yazarın, 'Usuldan Bir Hüzün' (Çivi Yazıları Yayınevi), 'Gözlerine Sakla Beni' (Günizi Yayıncılık) ve 'Çoklu Yalnızlıklar' (Komşu Yayınları) adında üç şiir kitabı; yine Komşu Yayınları'ndan çıkan 'İnsanın Üşüdüğü Yer' adında bir de öykü kitabı bulunmaktadır.

Yasakmeyve şiir dergisinin hazırladığı Türkiye Şiir Rehberi'nde de yer alan yazarın, Cumhuriyet Kitap eki, Dünya gazetesi kitap eki, Sözcü gazetesi kitap eki, Aydınlık gazetesi kitap eki, Berfin Bahar, Islık, Yasakmeyve ve Varlık dergilerinde şiir ve yazıları yayımlanmış; şiir anlayışı ve kitapları üzerine yazılar kaleme alınmış, bazı şiirleri ise çeşitli müzisyenler tarafından bestelenmiştir.

Evli ve 3 çocuk babası olan Turan, Yazın-Sanat Kooperatifi üyeliğinin yanı sıra, halen bir şirketler topluluğu grubunun yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

'Unutmalar Şehri' ile 2017 Temmuz ayında Yunus Emre Edebiyat ve Roman Ödülü'nü almış olan Turan'ın 'Bir Eylül Yarası - Hesaplaşma' ikinci romanıdır.