Gündem
Giriş Tarihi : 10-10-2021 00:11   Güncelleme : 15-10-2021 03:03

Çavuşoğlu’ndan Biden'a tepki: 'PKK/YPG'ye çok iyi destek veriyorlar'

ABD Başkanı Joe Biden'ın Suriye kararnamesini uzatmasına tepki gösteren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "PKK ile YPG arasında hiçbir farkın olmadığını çok iyi biliyorlar. Bu terör örgütüne çok iyi destek veriyorlar. Bu, ABD kanunlarına göre suç" dedi.

Çavuşoğlu’ndan Biden'a tepki: 'PKK/YPG'ye çok iyi destek veriyorlar'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin Suriye kararnamesini uzatmasına ve Türkiye'ye yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Çavuşoğlu, "Bu mektup, kopyala yapıştır bir mektup olmuş. Amerikan yönetimi Kongre'ye mektup yollarken ya da Amerikan halkına bilgi verirken doğruyu söylemiyor" dedi.

"Burada bulunma amacının DEAŞ'la mücadele olmadığını biliyoruz"

"PKK ile YPG arasında hiçbir farkın olmadığını çok iyi biliyorlar. Bu terör örgütüne çok iyi destek veriyorlar. Bu, ABD kanunlarına göre suç" diyen Çavuşoğlu, "Burada bulunma amacının da DEAŞ ile mücadele olmadığını biliyoruz. DEAŞ ile mücadele eden dünyadaki tek ordu bizim ordumuz" ifadelerini kullandı.

"Türkiye'yi suçlamak yerine, yanlış politikalarından vazgeçsin"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye'yi suçlamak yerine ABD kendi yanlış politikalarından vazgeçsin. Ayrıca Amerikan halkına da, kongresine de daha dürüst davransın" diye konuştu.