Medya
Giriş Tarihi : 25-12-2020 23:15   Güncelleme : 28-12-2020 23:19

Cavit Çağlar 26 gün dayanabildi: Olay TV'nin macerası sona erdi

Olay TV, kanalın sahibi Cavit Çağlar'ın siyasi iktidar tarafından baskı altına alınarak yayın hayatına son verdiği iddiasıyla izleyicilerine veda etti.

Cavit Çağlar 26 gün dayanabildi: Olay TV'nin macerası sona erdi

Yayın hayatına 30 Kasım'da başlayan Olay TVNevşin Mengü'nün sunumuyla ekrana gelen ana haber bülteninin ardından izleyicilerine veda etti.

Olay TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, kanalın kapanmasına giden süreçle ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

Olay TV'nin bütün yayın hakları, lisansı ve hissesinin tamamı Cavit Çağlar'ın. Ancak Hüseyin Köksal, buranın yayın hayatına tekrar başlaması için bir sermaye koydu ve birlikte yola çıktılar. Şimdi bu ortaklık bitiyor. Hüseyin Bey, Cavit Bey ile ortaklığını sonlandırma kararı aldı.

"Cavit Bey, iktidarın kendisine baskı yaptığını söyledi"

Çağlar'ın kendisine, "Bana iktidardan büyük baskı var. Çok ağır baskı altındayım, devam edemeyeceğim" dediğini de aktaran Sarılar, Mengü'nün "Peki bundan sonra ne olacak?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Olay TV'yi bugün noktalayacağız ama Hüseyin Köksal bu anlayıştaki gazeteciliği devam ettirmek için çeşitli görüşmeler yapıyor, çeşitli platformları deniyor. Bizim birlikte çalıştığımız 180 arkadaşımızla birlikte yeni bir mecrada mutlaka özgür haberciliğe devam edeceğiz. Ya bir yol bulacağız ya bir yol yapacağız.

Mengü de sözkonusu veda yayınının sonunda, "26 gün boyunca bizi izlediğiniz için, bizimle birlikte olduğunuz için teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Yayın, çalışanların alkışlarıyla sona erdi.

​Kanalın kadrosunda Nevşin Mengü, Özlem Akarsu Çelik, Duygu Demirdağ, Ali Ekber Aydın, Şafak Ongan, Nazlı Bolak, Gökhan Kayış, Ünal Kaya, Kenan Şener ve Alican Uludağ gibi isimler yer alıyordu.