Kültür Sanat
Giriş Tarihi : 06-11-2020 23:27   Güncelleme : 10-11-2020 02:08

Büyük usta Timur Selçuk hayatını kaybetti

Türk müziğinin büyük ismi Münir Nurettin Selçuk'un oğlu Timur Selçuk, 74 yaşında hayatını kaybetti.

Büyük usta Timur Selçuk hayatını kaybetti

Türk müziğinin büyük ustalarından Münir Nurettin Selçuk ile tiyatro sanatçısı Şehime Erton'un oğlu olan ve müzik yaşamında 50 yılı geride bırakan Timur Selçuk, 74 yaşında hayatını kaybetti.

Selçuk'un, İstanbul’da kızı Mercan Selçuk'un evinde bulunduğu esnada kalp kirizi geçirerek yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Bir süredir Datça'da yaşayan sanatçının vefat haberini Datça Belediyesi, "Büyük usta Timur Selçuk'u kaybettik. Bize armağan ettiği muhteşem eserler için minnetlerimizi sunuyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz" diyerek duyurdu.

Türk müziğinin duayeni, piyanist, besteci, yorumcu Timur Selçuk'un cenazesinin yarın öğle namazını müteakip saat 14.00'te Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedileceği açıklandı.

DİSK: "SESİ MEYDANLARDA, GREV VE DİRENİŞ ÇADIRLARINDA YANKILANMAYA DEVAM EDECEK"

"İşçi sınıfına selam", "1 Mayıs Marşı", "Nereye Payidar?" gibi unutulmaz eserlere de imza atan Timur Selçuk'un ardından Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu da (DİSK) şöyle bir mesaj yayınladı:

  • Büyük usta, büyük sanatçı, DİSK Kültür Merkezi'nin ve DİSK Korosu'nun kurucusu, Türkiye işçi sınıfının müzisyeni #TimurSelçuk'u kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

  • Sesi meydanlarda, grev ve direniş çadırlarında yankılanmaya devam edecek.

İMAMOĞLU: "SANAT CAMİAMIZA BAŞSAĞLIĞI DİLERİM"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Timur Selçuk'un ardından şu mesajı yayınladı:

  • Zihnimize kazılı birçok beste ile hep hatırlayacağımız müzisyen #TimurSelçuk'a Allah'tan rahmet diliyorum; yakınları, sevenleri ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim.