Siyaset
Giriş Tarihi : 19-12-2021 01:28   Güncelleme : 23-12-2021 04:05

'Borçla dolara müdahale ediyorlar, bunun adı organize kötülüktür'

Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Borç aldılar, borçla dolara müdahale ediyorlar. Nereye kadar? Bunun adı organize kötülüktür" dedi.

'Borçla dolara müdahale ediyorlar, bunun adı organize kötülüktür'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri'de Belediye Başkanları Çalıştayı'na katıldı.

Çalıştayda açıklama yapan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

Biz, "128 milyar dolar nerede" derken bugünleri düşünerek söyledik. Arka kapıdan, kanunlara aykırı olarak kayınpeder-damat parayı yok ettiler. Borç aldılar, borçla dolara müdahale ediyorlar. Nereye kadar? Bunun adı organize kötülüktür. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti halkına var olan saray hükümeti organize kötülük yapıyorlar.

"Yarın sabahı göremeyenler strateji üretemezler"

"Yeni ekonomik model uyguluyoruz" diyorlar, bizim stratejiye ihtiyacımız var. Türkiye'nin kalkınma, büyüme stratejisi nedir? Yarın sabahı göremeyenler strateji üretemezler, ülkesini sevmeyenler strateji üretemezler, üniversitelere değer vermeyenler strateji üretemezler, ithalata bağlı bir sanayi yaratanlar strateji üretemezler. Fiyatlarda istikrarı sağlama görevi Merkez Bankası'nın ama yapamıyor, çünkü müdahale ediliyor.

"Organize kötülükle sonuna kadar mücadele edeceğim"

Korkunun ecele faydası yok. Hepinizin huzurunda, hepinize ve bu ülkenin insanlarına söz veriyorum: Organize kötülükle sonuna kadar mücadele edeceğim. Mücadele etmezseniz halkınızı sevmiyorsunuz, organize kötülüğe boyun eğiyorsunuz demektir. Mücadele edeceğim, etmeyen namerttir. Her bir vatandaşımın sorumluluğu var. Her birimizin sorumluluğu var. Bizim sorumluluğumuz daha fazladır. Halka gitmek, dinlemek, çözümü anlatmak.