Gündem
Giriş Tarihi : 13-05-2021 21:59   Güncelleme : 19-05-2021 04:55

Bakan Soylu'dan Sedat Peker'e yanıt ve muhalefete ağır ifadeler

Sedat Peker'in iddialarına yönelik açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, muhalefete ve sol gazetelere de sert sözler kullandı.

Bakan Soylu'dan Sedat Peker'e yanıt ve muhalefete ağır ifadeler

İçişleri Bakanı Süleyman SoyluSedat Peker'in iddialarına kişisel Twitter hesabında yanıt verdi.

Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini beklediğini belirten Soylu, Sedat Peker'e yönelik, "Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı" ifadelerini kullandı.

"Operasyon faresi gibi kaçma, gel teslim ol"

Soylu, Türkiye'nin bunlarla mücadele ederek temizlendiğini ve yükseldiğini ifade ederek, "Kullandığı uyuşturucunun beynini yok ettiği, müptezel operasyon elemanına sesleniyorum: İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel, adalete teslim ol" dedi.

Muhalefete ve gazetelere sert sözler

Soylu, şöyle devam etti: 

Elbette ki cesaret aldığın bir yerler vardır. Tüm iftira ve ithamlarına mal bulmuş mağribi gibi sarılan ve 'şereflice' siyaset malzemesi haline getiren nasıl olsa Kemal Kılıçdaroğlu gibi ağabeyin var. Nasıl olsa Meral Akşener gibi ablan var. Nasıl olsa Ali Babacan gibi kardeşin var. Nasıl olsa Ahmet Davutoğlu gibi hocan var. Nasıl olsa Birgün gibi gazeten var. Nasıl olsa Cumhuriyet gibi gazeten var. Nasıl olsa Sözcü gibi yayın organın var. Nasıl olsa FETÖ'nün sosyal medya ağı var. Nasıl olsa HDPKK'nın tam desteği var.

"Hükümetlerimizin en başarılı olduğu alan, milletimizi mafyadan kurtarmaktır"

Nasıl olsa bu tiyatroya günlerdir aval aval bakan, her şeye konuşup laf söyleyen ama hâlâ Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını anlamayan, şimdi susan ödlekler var. Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti. Ancak, başından itibaren en en başarılı olduğu alan, mafyadan bu ülkeyi ve milleti kurtarmaktır.

"Türkiye, senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe bu noktaya geldi"

Mafya pisliklerine ve onların pis oyunlarına müsaade etmediğini için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnettar olduğunu söyleyen Soylu, "İddiana, iftirana gelince. Senin gibi kalleşlerle ve müptezellerle yüzleşe yüzleşe Türkiye bu noktaya geldi. Üzerime düşeni alıyor ve yüzleşiyorum. İstanbul ve Bursa mahkemelerinde iki dosyan var. İstanbul'daki dosyanın başlangıcını bilmiyorum. Ancak dosyanın yeniden hareketlenmesi ve operasyona dönmesinde bizatihi katkım var. Bursa'daki dosya ise bir kişinin şahsıma şikâyeti ile baştan sona benim takibim" diye yazdı.

"Benimle temasın varsa ve bu ispatlanırsa idam dahil her türlü cezaya razıyım"

"Hayatının bir noktasında benimle temasın var ve bu ispatlanırsa aziz milletimizin gözü önünde idam dahil her türlü cezaya, aşağılanmaya razıyım" diyen Soylu, "Bayram günü bu müptezellikle kendilerini meşgul ettiğim için aziz milletim beni bağışlasın. Çünkü beni tanıyanlar ve birlikte çalışanlar bilir ki mafyadan nefret ederim" ifadelerini kullandı.

Beş yıla yakın İçişleri Bakanlığı döneminde mesai arkadaşlarına bu konuda hangi talimatları verdiğinin, nasıl tavizsiz olduğunun, yerel, bölgesel ve ulusal yüzlerce çetenin çökertilmesi sonucu ile açık olduğunu belirten Soylu, "Allah'a hamdolsun mafyaya hayat hakkı tanımadık. Böyle bir ihmali, devletime ve milletime ihanet sayarım. Bedeli ne olursa olsun terörle uyuşturucu ile, organize suç çeteleri ile ve tüm suç unsurları ile mücadelemiz kökünü kazıyana kadar devam edecektir" dedi.