Gündem
Giriş Tarihi : 15-01-2021 02:47   Güncelleme : 20-01-2021 02:58

Bakan Koca'dan yurttaşlara aşı çağrısı: Herkes mutlaka yaptırmalı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısıyla ilgili yaptığı çağrıda, "Vatandaşlarımızın sırası geldikçe gönüllü olarak, ama herkesin mutlak olması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Bakan Koca'dan yurttaşlara aşı çağrısı: Herkes mutlaka yaptırmalı

Koronavirüs aşısı yaptıran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ankara Şehir Hastanesi'nde eşlik eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastaneden ayrılırken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Salgından kurtulabilmenin tek yolu aşı olmak"

Bakan Koca, şunları kaydetti:

Özellikle bu salgından kurtulabilmenin en önemli yolunun aşı olduğunu biliyoruz. Bilim insanlarımızın da bu noktada hemfikir olduğu bir konu. O nedenle vatandaşlarımızın sırası geldikçe gönüllü olarak, ama herkesin mutlak olması gerektiğine inanıyorum. Altını özellikle çizmek istiyorum, bu salgından kurtulabilmenin tek yolunun, en önemli yolunun aşı olduğunu söylemek istiyorum.

 "Vatandaşlarımız aşı sırası geldiğinde ihmal etmesin"

Dünyada ilk gün bu kadar yoğun aşı yapabilmiş ve canlı gösterebilmiş bir başka ülke var mı bilmiyorum. Bundan sonraki süreçte de bu aşı çalışmasını, programını anlık, canlı ve şeffaf bir şekilde götüreceğimizi söylemek istiyorum. Hatta iller bazında gerektiğinde anlık yapılabilen aşıları da göstermek istiyoruz.

Onun için vatandaşımız müsterih olsun, özellikle aşı sırası geldiğinde ihmal etmeden yaptırması son derece önemli. Bilim Kurulu'yla birlikte belli gruplar şeklinde risk durumuna göre planlamış olduk. O sırası geçtikten sonra, daha sonra diğer grup bittikten sonra ancak sıra gelebilir olacak. O nedenle vatandaşımız sırası geldiğinde aşıyı mutlak yaptırma noktasında hassasiyet göstermeli.