Gündem
Giriş Tarihi : 12-12-2020 04:11   Güncelleme : 16-12-2020 01:28

Artvin'de CHP'li belediyeden işçilere yüzde 70 zam

Artvin'e bağlı Şavşat Belediyesi'nde Başkan Nihat Acar, işçilere yüzde 70 oranında zam yaptı.

Artvin'de CHP'li belediyeden işçilere yüzde 70 zam

Artvin'in Şavşat Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasındaki görüşmelerden rekor düzeyde bir ücret artırımı çıktı.

Belediye Başkanı Nihat Acar ile Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar Kaspar arasında yapılan görüşmeler sonucunda işçilere yüzde 70 zam yapıldı.

MAAŞLAR 4400 TL'YE YÜKSELDİ

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Toplu sözleşme kapsamında en düşük günlük yevmiye 150 TL'ye yükselirken, diğer yevmiyeler ise 170 TL'ye yükseldi. 2600 TL olan maaşlar ise ortalama yüzde 70 zamla 4400 TL'ye çıktı.

60 GÜN İKRAMİYE VE BAYRAMLARDA NAKDİ DESTEK

İşçilere ayrıca 60 gün ikramiye, dış birimlerde çalışanlara 250 TL sorumluluk parası, şoför ve operatörlere 150 TL, Ramazan Bayramı'nda 500 TL, Kurban Bayramı'nda 750 TL, giyim yardımı olarak da 500 TL olarak verileceği belirtildi.

"EMEKÇİLERİN ALIN TERİNDEN TASARRUF OLMAZ"

İşçilerin de katıldığı törende atılan imzalar sonrasında açıklama yapan Belediye Başkanı Nihat Acar, gelecek yıllarda maaşları daha da iyileştirmek için söz verdi.

Acar, yaptığı açıklamada, "Günümüz koşullarında yeterli olmasa da imkânlarımızı zorlayarak sendikayla anlaşmaya vardık. İlerleyen zamanlarda imkânlarımız düzeldikçe daha da iyileştireceğiz. Emekçilerin alın terinin karşılığı olan ücretlerden tasarruf olmaz. Şavşat'ın yükü bu arakadaşlarımızın omuzlarında" ifadelerini kullandı.

"EMEĞİN KARŞILIĞININ ALINDIĞI BİR SÖZLEŞME OLDU"

Belediye İş Sendikası Rize Şube Başkanı Yaşar Kaspar ise, "Yılların emek sömürüsünün ortadan kaldırıldığı, emeklerinin karşılığının alındığı bir sözleşme oldu" açıklamasında bulundu.