Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2021 21:05   Güncelleme : 20-03-2021 03:12

Artvin'de büyük yangın: Alevler onlarca eve sıçradı

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde ahşap bir evde çıkan yangında, alevler çok sayıda eve sıçradı. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, yangının büyük oranda kontrol altına alındığını duyurdu.

Artvin'de büyük yangın: Alevler onlarca eve sıçradı

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Dereiçi köyünde öğle saatlerinde ahşap bir evde yangın çıktı. Alevler rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayılarak çevredeki evlere sıçradı.

İhbar üzerine köye, belediyeye ait itfaiye ekipleri ile Orman Müdürlüğü’ne bağlı arazözler ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Alevler 50'ye yakın eve sıçradı

Alevlerin 50'ye yakın eve sıçradığı yangına itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Ekipler, alevlerin diğer evlere de sıçramaması için yoğun çaba harcıyor.

Dereiçi Köyü Muhtarı Sabri Duman, "Köyümüzde büyük bir felaket yaşanıyor. Şu ana kadar 50’ye yakın ev alev aldı. Ekipler müdahale ediyor" dedi.

"Can kaybı bulunmamaktadır"

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Yusufeli ilçesine bağlı 170 haneli Dereiçi köyünde bir evde başlayan yangının diğer evlere sıçradığını belirterek, "Gerekli müdahaleler AFAD koordinasyonunda yapılmaktadır. Can kaybı bulunmamaktadır. Söndürme çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun" ifadelerini kullandı.

"Yangın büyük oranda kontrol altına alındı"

Çataklı daha sonra yaptığı paylaşımda ise, şu açıklamada bulundu:

  • Artvin - Yusufeli - Dereiçi Köyü’ndeki yangın büyük oranda kontrol altına alındı. AFAD'dan 1.000.000 TL acil yardım ödeneği gönderildi. Yangından etkilenen vatandaşlarımızın barınma ve beslenme ihtiyaçları için hazırlıklar tamamlandı. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.