Gündem
Giriş Tarihi : 13-09-2020 00:15   Güncelleme : 19-09-2020 01:23

Ankara'da korkutan manzara: Kum fırtınasında 6 kişi yaralandı

Ankara Polatlı'da meydana gelen kum fırtınası, ilçeyi devasa toz bulutuyla kapladı. Fırtına nedeniyle hava bir anda karardı. İşte o görüntüler...

Ankara'da korkutan manzara: Kum fırtınasında 6 kişi yaralandı

Ankara'nın Haymana ve Polatlı ilçelerinde saat 15.00 sıralarında rüzgârın etkisiyle kum fırtınası meydana geldi.

Bir anda etkisini gösteren fırtına nedeniyle gökyüzünü toz bulutu kapladı. Özellikle Polatlı'da kum fırtınası ile birlikte gökyüzünde devasa toz bulutları oluştu.

ELEKTRİKLER KESİLDİ, HAVA GECEYE DÖNDÜ

Fırtına nedeniyle zifiri karanlıkta kalan Polatlı'nın bazı yerlerinde elektrik ve telefon hatlarının kesildiği öğrenildi.

Öte yandan, ev ve araçların toz içinde kaldığı, sert rüzgârların estiği görülürken, cep telefonlarıyla kum fırtınasını kaydeden vatandaşlar, "İlk defa böyle bir şey görüyoruz, bir anda geceyi yaşadık" dedi.

POLATLI BELEDİYE BAŞKANI: "20 DAKİKA SÜRDÜ, ŞU ANDA SORUN YOK"

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada, "20 dakika kadar sürdü, şu an sıkıntı yok. Elektrik, doğalgaz ve internette sorun yok. Kriz masası oluşturuldu, tedbir aldık" dedi.

VALİ ŞAHİN: " HAFİF YARALANMALAR VAR"

Ankara Valisi Vasip Şahin ise, konuya ilişkin olarak, "Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır" diye konuştu.