Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2021 20:44   Güncelleme : 27-04-2021 00:35

Anıtkabir’deki törene bu kez Erdoğan'la birlikte Bahçeli de katılmadı

Anıtkabir'de düzenlenen törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ve milletvekilleri katılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli törende yer almadı.

Anıtkabir’deki törene bu kez Erdoğan'la birlikte Bahçeli de katılmadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101'inci açılış yıldönümü, törenlerle kutlandı.

Anıtkabir'de düzenlenen törene Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop başkanlığındaki devlet erkanı katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ve milletvekilleri yer aldı.

Çocuklarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Ziya Selçuk'un ardından TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı, sonrasında ise saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Erdoğan ve Bahçeli törene katılmadı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Anıtkabir'deki törene iştirak etmezken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de programa katılmadığı görüldü.

Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine gelen heyet, TBMM Başkanı Şentop'un mozoleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.

Meclis Başkanı Şentop, Anıtkabir defterini imzaladı

Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defterini imzalayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, mazisi şeref ve faziletlerle dolu aziz milletimizin azim ve kararlılığına istinat eden Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin 101. kuruluş yıldönümünde, Milli Mücadele'mizin büyük komutanı, Cumhuriyetin banisi, ilk Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız olan zatıalinizin manevi huzurundayız. Aziz milletimizin varlığına ve vatanına kastedilen karanlık bir dönemde Ankara'da milli bir diriliş hamlesi olarak toplanan ve Milli Mücadele'mizin karargâhı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin taşıdığı büyük mananın ve üstlendiği vazifenin idrakindeyiz."