Siyaset
Giriş Tarihi : 07-11-2020 01:08   Güncelleme : 10-11-2020 02:08

Altan Tan'dan Selahattin Demirtaş'la ilgili flaş sözler

HDP'nin eski Diyarbakır milletvekili Altan Tan, tutuklu Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında bazı iddialar ortaya attı.

Altan Tan'dan Selahattin Demirtaş'la ilgili flaş sözler

Geçtiğimiz gün Haber Global ekranlarında yayınlanan '40' isimli programa katılan Eski HDP Diyarbakır milletvekili, araştırmacı yazar Altan Tan, tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili tartışma yaratacak bazı iddialar ortaya attı.

"SELAHATTİN DEMİRTAŞ'IN ÜZERİNİ KİM ÇİZDİ?"

Tan, programda "Selahattin Demirtaş’ın üzerini kim çizdi" sorusuna, "Buna cevap vermesi gereken kişi Sn. Selahattin Demirtaş'ın kendisidir. Niye? Benim onun adına bir şeyler söylemem siyaseten doğru değil. Ama bir şeyler anlatayım: Türkiye aynı dönemlerde, yani Sayın Selahattin Demirtaş’ın istifa ettiği dönemlerde peş peşe belli istifalar yaşadı. Mesela İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş istifa etti, Melih Gökçek istifa etti, Balıkesir Belediye Başkanı istifa etti, ederken de hüngür hüngür ağladı. Ben Sayın Demirtaş'ın da istifasını bu şekilde yorumladım. Ama kendisi bu işin esasıyla ilgili bir şey söylemediği müddetçe, ondan ilerisini söylemek bize düşmez. Doğru bir şey değil" yanıtını verdi.

"İSTEYEREK İSTİFA ETMEDİ"

Sözlerine, "Sayın Demirtaş istifa ettikten sonra partideki en yakın arkadaşların şoförü ve danışmanının da görevlerine son verildi" diyerek devam eden Tan, "Bunları da açıklamak kendine düşer, veyahut da açıklamaz. Benim kendi yorumum bunu isteyerek yapmadığı" ifadelerini kullandı.